de ce nu-mi vine ciclul menstrual?

03-11-2008
alesb
Nu este medic/terapeut
alesb
buna ziua! am si eu o intrebare! iau anticonceptionale de 2 luni (miligest), sunt in pauza de 7 zile (la sfarsit) inca nu mi-a venit ciclul menstrual! ce se intampla? de ce? e posibil sa fiu insarcinata? ce sa fac? va multumesc mult!
8 comentarii
0
03-11-2008, ora 08:54
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
daca ai luat corect pastilele nu ai cum sa fi ramas insarcinata.E, probabil o dereglare usoara...
0
03-11-2008, ora 13:12
alesb
Nu este medic/terapeut
alesb
domnule dr. dragomir d-voastra ce parere aveti? daca nu-mi vine pana in a 8-a zi iau in continuare miligest?va multumesc!
0
03-11-2008, ora 15:18
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
e posibil şi să nu ţi vină dar destul de rar... dacă e anticoncepţional progestativ doar, adică fără estrogen există şanse mari să nu ţi vină deloc
0
27-11-2010, ora 10:57
Oana-Aura
Nu este medic/terapeut
Oana-Aura
da-ti-mi un sfat va rog... acum o sapramana am facut testul Papanicolau, dupa 5 minute mi-a curs o secretie ciudata, ca si cum ar fii menstruatia dar nu m-a tinut decat in ziua aceea. Acum 2 zile trebuia sa-mi vina ciclul menstrual si. nimic! I-au anticonceptionale Mercilon 21 si uneori am folosit si prezervativul, practic... nu ar fii posibila o sarcina :O dar ce se intampla ?:(
0
27-11-2010, ora 21:43
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
O foarte mica sangerare in ziua in care faceti un Pap este normala. Aceasta nu este menstruatie, ci apare din cauza unor mici lezari ale colului.
0
28-11-2010, ora 11:34
Oana-Aura
Nu este medic/terapeut
Oana-Aura
Multumesc frumos pentru raspuns, eram ingrijorata. Maine ma voi duce la un control sa vad de ce intarzie si ce a aparut la analiza Papanicolau. Nu mi s-a intamplat niciodata sa intarzie, sa nu apara, sper sa fie bine :-s
0
29-11-2010, ora 16:00
Oana-Aura
Nu este medic/terapeut
Oana-Aura
Mi-am luat rezultatele Papanicolau dar nu contine decat o pagina, mama mea cand venea acasa cu testul Pap. era mai stufos :-s Probleme nu am decat o inflamatie " modificari celulare - reactive inflamatorii " mi s-a spus sa i-au cervidid din cand in cand cate o cura. Dar am uitats aintreb daca ii dauneaza florei vagnale.
menstruatia nu apare inca, si doctora nu a gasit nici o semn de ceva neinregula
0
02-02-2019, ora 07:39
Dewa
Nu este medic/terapeut
Dewa
Ma puteți ajuta e urgent.
Am avut un contact neprotejat in Decembrie, pe 30 Decembrie mi-a venit ciclul si m-a ținut pana pe 5 Ianuarie.
Oare am ramas ca ciclul nu mi-a mai venit si suntem in 2 februarie
Va rog frumos sa ma ajutati
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •