de ce nu pot ramane insarcinata?

15-04-2008
ina2008
Nu este medic/terapeut
ina2008
buna ziua!am 24 ani si din vara trecuta incercam sa avem un bebe, dar nu am ramas pana acum.care poate fi cauza?
4 comentarii
0
15-04-2008, ora 00:00
nelia
Nu este medic/terapeut
nelia
Buna Ina.Eu am 38 ani si incerc sa fac un bebe de vreo 12 ani. Problema mea este grava.Am trompele infundate.Am facut o fertilizare care nu mi-a reusit.O sa mai incerc anul asta.
Sfatul meu! Mergi neaparat la medic.Nu lasa sa treaca timpul asa cum am facut eu. Cauzele sterilitatii sunt multiple. Trebuie sa faci o serie de analize si investigatii pt. a depista cauza sterilitatii. Multa bafta!
0
01-05-2008, ora 00:00
andra87
Nu este medic/terapeut
andra87
buna ina. cam de vreun an si jumatate vreau si eu un bebe si nu raman insarcinata. luna asta mi-a intarziat 5 zile si astept sa se intample o minune sa nu imi vina. daca imi vine o sa merg la un medic sa vad ce se intampla cu mine. acelasi sfat ti-l dau si tie. precizez ca eu am luat si anticonceptionale 2 ani fara pauza si asta poate fi o cauza de sterilitate
0
30-07-2008, ora 00:00
ella_nik
Nu este medic/terapeut
ella_nik
Buna!Eu am 30 de ani si de un an si jumatate incercam sa avem un copil.Am facut controale, analize la mine totul e ok (nu am facut analiza pentru a vedea daca am trompele infundate).Sotul meu a facut spermograma si prima data i-a iesit dezastru.A luat o luna Branca ursului si vit E si i s-au triplat valorile. Intre timp, tot nu am ramas insarcinata.Acum vrem sa facem spermocultura sa vedem care este cauza.Ne este teama de tratamentele hormonale care am auzit ca au niste efecte secundare...Intrebarea mea este:La ce medic mergem pt interpretarea spermoculturii?Mii de multumiri!Si ar mai fii ceva!Se tot vb despre stress!Ce am putea lua ca sa nu ne mai gandim la cat de frumos ar fi sa avem si noi copilul nostru, sa nu ne mai gandim in fiecare noapte cand facem dragoste.."Poate acum iese!" salutari
0
04-02-2009, ora 12:19
gabry81
Nu este medic/terapeut
gabry81
Buna!!!! Eu sunt noua pe forum si am aceiasi problema poate ne putem ajuta cu sfaturi intre noi, eu la fel ca si voi dragele mele ma chinui de ceva timp sa raman insarcinata dar nimik am facut toate analizele si totul e ok duar ca miau gasit " PROLACTINA 37 " si cica si asta poate fi o cauza care nu poti ramane insarcinata dar ginekologul meu mia dat sa fac un tratament cu "PARLODEL" pt 3 luni mai am luna asta si il termin dar luna asta (februarie 2009) trebuie sa merg sa fac o "ISTEROSALPINCOGRAFIE" pt a vedea daca am trompele infundate sincer va spun ca imi e cam frica pt ca e cam dureroasa dar am sami fac curaj sa rezist, eu ma tratez in Italia si va pot asigura ca ginekolokul meu e ffff bun e primarul sectiei de "GINEKOLOGIE "la spitalul unde merg eu sincer am cateva luni bune de cand aproape zi de zi pt a face controale peste controale sa speram ca totul va vi bine mult succes !!!!! Cine vrea si alte informazii ma poate contacta-
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •