Decalotarea

30-04-2016
Amfion
Nu este medic/terapeut
Amfion
Buna ziua! Am 19 ani si am o problema cu decalotarea penisului. Mi se decaloteaza doar partea superioara, si ramane piele adunata intr-un loc, iar in partea inferioara nu mi se decaloteaza. Ce as putea sa fac?
9 comentarii
0
30-04-2016, ora 16:26
hipoadin
Nu este medic/terapeut
hipoadin
Cititi pe net despre fimoza, posibil sa fie sau consultati un urolog.
0
30-04-2016, ora 17:19
Amfion
Nu este medic/terapeut
Amfion
Am uitat sa mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala. Acesta este poate fi motivul imposibilitatii decalotarii? Iar dupa primul act sexual, preputul sa se rupa?
0
30-04-2016, ora 17:56
hipoadin
Nu este medic/terapeut
hipoadin
Nu trebuie sa se rupa nimic, nu are legatura cu inceperea activitatii sexuale, cititi cum v-am spus despre fimoza si consultati un urolog.
0
01-05-2016, ora 13:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil Fimoza, examen clinic Urolog cu trimitere de la medicul de familie.
0
02-05-2016, ora 01:41
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Nu e vorba de nicio fimoza, daca spui ca partea superioara se decaloteaza...Asa e la toti baietii virgini, preputul este partial lipit de gland, dar se poate dezlipi fie la inceputul vietii sexuale cu o partenera, dar in felul acesta va fi foarte dureros si sangeros, sau fie prin masturbari repetate in care sa se aplice a anumita tensiune asupra pielii preputului, in felul acesta decalotarea realizandu-se treptat, fara foarte multa durere(o durere la un nivel suportabil) si fara sa curga sange.Tu probabil, fiindu-ti frica de acea durere, nu te-ai masturbat ceva mai fortat.In cazul meu, daca imi amintesc bine, decalotarea completa s-a produs treptat, cam in decursul unei luni de zile, in care ma masturbam zilnic aplicand o tensiune medie.
0
02-05-2016, ora 18:47
Amfion
Nu este medic/terapeut
Amfion
M-am masturbat, dar cum spuneati dumneavoastra, fara sa aplic o tensiune mai mare si o faceam mereu fara a-mi decalota penisul fiindu-mi frica de ce s-ar putea intampla.
0
02-05-2016, ora 21:50
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Nu are de ce sa-ti fie frica, fiindca durerea e una suportabila, daca nu fortezi prea tare si o faci treptat, cu rabdare.O sa simti doar o usoara usturime.O sa si observi ca se produce o rana superficiala in momentul in care fortezi pielea preputului, iar acea rana o sa usture putin pana se vindeca.
0
03-05-2016, ora 18:27
Amfion
Nu este medic/terapeut
Amfion
Si sa fie o masturbare normala, adica rapida, pana la ejaculare sau asa usor, incet sa trag de 2-3 ori?
0
03-05-2016, ora 21:18
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Masturbare normala, nu neaparat rapida, dar ceva mai fortata.Fortezi usor decalotarea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.