Fimoza

08-08-2018
Tavi12
Nu este medic/terapeut
Tavi12
Buna ziua! Sunt un baiat de 18 ani ( fara o luna ) si nu am avut inca un contact sexual, sunt virgin. Am ajuns la concluzia ca am fimoza deoarece nu imi pot decalota penisul nici macar in stare flasca, decat foarte putin. Intotdeauna a fost asa si am crezut ca este din cauza "atei", a faptului ca sunt virgin. Dar zilele acestea am aflat ca, chiar si atunci cand esti virgin decalotarea in stare flasca ar trebui sa fie posibila. Am incercat sa decalotez fortat penisul si am reusit, iar cand am facut asta am observat ca exista un fel de inel care reprezinta cauza pentru care nu pot decalota penisul si care pare a fi o vena deoarece este de culoare mov, insa ma indoiesc ca ar fi asta. Din cate am citit, poate fi vorba de un inel fibros. Nu am avut niciodata vreo problema inafara de faptul ca daca vreau sa trag mai mult de preput simt durere, iar pielea de pe capul penisului este foarte sensibila si doare la orice atingere. Nu as dori sa le spun parintilor deoarece nu stiu cum sa abordez situatia si mi s-ar parea foarte ciudat. Astept recomandari si sfaturi intrucat nu as dori nici sa se ajunga la interventie chirurgicala.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  • Decalotarea penisului
  •