decalotarea penisului

29-12-2013
Anonimul2000
Nu este medic/terapeut
Anonimul2000
buna ziua am 17 ani si vreau sa pun o intrebare deoarece mie rusine sa intreb pe alt cineva problema mea este urmatoarea pot decalota penisului in stare fleasca cat si in stare de erectie problema este urmatoarea ca in timp ce l-am decalotat pielea aia sta foarte stransa de parca ar strangula capul nu am mai avut nici un contact sexual pana acum cu vreo fata pot sa o trag la maxim dar ramane ca un cerc care ma strange in jurul penisului acolo fiind pielea de la capatul penisului nedecalotat este ceva normal sau trebuie sa imi fac griji ?
2 comentarii
0
29-12-2013, ora 23:02
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Decalotarea se face la baieti de mici si daca in timp nu se mai repeta aceasta procedura se ajunge la aceasta problema, asa ca este bine ca atunci cand esti in cada cu apa sa faci macar o decalotare pt ca penisul este un muschi care creste in functie de cat sange este pompat, si care se mareste cum maresti muschii facand sala, iar acel elastic numit si ata in popor ramane aceeasi daca nu este fortata sa se intinda.
0
30-12-2013, ora 18:53
Anonimul2000
Nu este medic/terapeut
Anonimul2000
m-am gandit si la chestia asta, dar totusi ma temeam sa nu fie ceva multumesc frumos pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Decalotarea penisului
  •