Defecatie incompleta.

09-06-2019
ADRIANA041987
Nu este medic/terapeut
ADRIANA041987
Buna ziua,
As avea si eu nevoie de ceva sfaturi referitoare la scaunul zilnic in ceea ce ma priveste. Am o mare problema cu mersul la toaleta, in sensul in care, ies la toaleta trei sferturi din continut si apoi brusc, oricat as mai impinge, imi ramane un rest acolo, inauntru. Simt ca as mai avea de iesit insa, nu mai pot. Mentionez ca de curand am avut si o operatie pentru inlaturarea unor hemoroizi trombozati si de asemenea, mi s-a cusut si mucoasa deoarece inteleg ca este foarte subtire si se rupe. Mi-au mai ramas ceva hemoroizi pe intestin pe care urmeaza sa-i tratez cu creme, supozitoare si ceai. As avea nevoie sa ma ajutati cumva cu ce as putea face ca scaunul sa iasa fluid, tot, sa nu mai ramana materii fecale pentru ca altfel, hemoroizii ramasi cu siguranta se vor retrage extrem de greu plus ca, mereu plec de la toaleta parca fara sa ma simt goala, eliberata.Astept cu nerabdare un raspuns. Multumesc!
1 comentarii
0
31-01-2022, ora 20:53
Ramy85
Nu este medic/terapeut
Ramy85
Bună seara ați găsit cauza sau tratament la ce problema aveți? Din păcate și eu aceleași probleme.Mie medicul chirurg pentru scaun normal Mia sugerat 3 linguri pe zi de ulei de măsline, dar trebuie și lichide multe pe lângă asta și mese mici în cantitate. Multa sănătate sper sa reușim sa aflam cauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: