Deflorare dureroasa sau nu ?

06-07-2015
Elly18
Nu este medic/terapeut
Elly18
Buna tuturor.. A-si vrea sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu la mare intr-o atmosfera romantica.. Sunt pregatita din toate punctele de vedere doar ca mi-e frica de acea durere la dezvirginare.. Ce a-si putea face sa o ameliorez putin.. ? P.S. : Am 18 ani.. 3
4 comentarii
0
06-07-2015, ora 19:11
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Invata gramatica (ortografia) intai si restul se vor rezolva de la sine !
0
06-07-2015, ora 19:46
Elly18
Nu este medic/terapeut
Elly18
Uite.. Eu vreau un raspuns nu nazisti agramati.. Asa ca daca nu ma poti ajuta esti liber sa pleci.. 3
0
06-07-2015, ora 20:19
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
As vrea (nu "a-si vrea") sa-ti spun ca poti folosi atat o pastila de ibuprofen de exemplu sau local 2-3 pufuri de lidocaina ! Sau ambele !

Better ?! :)
0
03-08-2015, ora 17:41
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Cel mai mult foloseste sa nu va grabiti, pentru ca mucoasa vaginala sa fie suficient de umeda in urma excitarii. De asemenea, daca te gandesti cu teama la ce o sa se intample e posibil sa nu reusesti sa te exciti destul...asa ca e esential sa fii relaxata si sa te bucuri de momentul respectiv. O pastila de ibuprofen nu strica, dar lidoicaina poate sa anestezieze zona si sa te faca sa simti mai putina placere.

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata de cuplu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: