Dereglare hormonala?

21-08-2017
Trix123456
Nu este medic/terapeut
Trix123456
Buna ziua!Am si eu o intrebare ce ma nelinisteste.
In urma cu o saptamana am avut un incident in timpul actului sexual iar prezervativul s a spart.Fiind in perioada fertila (uitandu ma pe calendarul meu menstrual) am decis sa mi administrez o contraceptie de urgenta, mai exact o pastila de Escapelle.Problema este ca inca de acum 2 zile am inceput sa am sangerari si dureri abdominale, tind sa cred ca iar mi a venit menstra si nu mi pot da seama daca este din cauza pastilei sau sunt altele motivele.Vreau un raspuns va rog..
Multumesc mult!
1 comentarii
0
21-08-2018, ora 00:22
Iris Postolea
Nu este medic/terapeut
Iris Postolea
Da. de obicei.pastila de a doua zi. Deregleaza ciclul. Mie mi-a venit de doua ori in aceeasi luna cand am folosit-o.
Adaugă un comentariu / răspuns

 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.