Dereglare menstruatie
la recomandarea medicului am luat 3 luni de zile anticonceptionale Milligest pentru a scapa de chisturi ovariene. Am intrerupt pilulele pentru ca ma simteam foarte rau de la ele. dupa intrerupere prima menstruatie a fost mai redusa cantitativ, , a doua si mai tare..iar la 3-a aproape ca nu mai e..decat cateva picaturi de sange...de asemenea apare menstruatia fie prea repede fie cu o saptamana mai tarziu...Mentionez ca inainte aveam o menstruatie cam la 27-29 de zile, normala cantitativ.
Pentru reglarea menstruatie doctorul mi-a recomandat Duphaston 10 zile..insa mi-e frica sa mai iau ceva pe baza hormonala..
am vreo sansa ca organismul sa se regleze singur? este grava aceasta dereglare?
Pentru reglarea menstruatie doctorul mi-a recomandat Duphaston 10 zile..insa mi-e frica sa mai iau ceva pe baza hormonala..
am vreo sansa ca organismul sa se regleze singur? este grava aceasta dereglare?
1 comentarii
Ar fi bine sa evitati pe viitor abuzul de hormoni. Dupa cum ati vazut, nu au decat rezultate pe moment, iar problema reizbucneste cu mai multa furie dupa incetarea lor.
Un tratament homeopatic ar fi optiunea de prima alegere in cazul dv.
Un tratament homeopatic ar fi optiunea de prima alegere in cazul dv.
Alte subiecte recente din această secțiune: