dereglari de menstruatie

03-03-2011
dany_niko2000
Nu este medic/terapeut
dany_niko2000
am avut luna trecuta ciclu pe 15 si in februarie nu mia mai venit am tot baut ceai de musetel ca am auzit ca ari fi bun si regeaza menstruatiea dar degeaba.E U am probleme de cand ma stiu mai exact de vreo 10 ani si am incercat tot felul de medicamente am aceelasi medic dar nu stiu de ce am problemele astea cand am 1 luna cand 2 nu mai am as dori si eu sa stiu ce as mai putea face sau trebuie sa mi schimb medicu ginecolog
3 comentarii
0
03-03-2011, ora 19:12
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
reglarea ciclului il poti face f.usor prin consumul cu 5 zile inainte de ciclu..a ceaiului de coada soricelului (am inteles ca-ti si intarzie..asa ca, poti sa incepi oricand.)
Iata cum faci (conteaza cum prepari ceaiul):
- pui la fiert apa si cand da in primul clocot opresti aragazul, adaugi o lingurita de coada soricelului si pui un capac sau o farfurioara cam2-3 minute.
- strecori si-l bei (ATENTIE: neindulcit)...cat mai caldut (acum sa nu-ti arda buzele..)..inghititura cu inghititura;
-se pot bea 2 chiar 3 ceaiuri/zi.
Va fii bine si-mi vei ruga de sanatate..cam 5 zile si-ti va veni ciclul...
Important:
- pt.fetele care au dureri..prin consumul acestui ceai, nu doar ca se regleaza ciclul, DAR,..dispar si durerile.
Sanatate si s-auzim de bine!
0
04-03-2011, ora 12:22
dany_niko2000
Nu este medic/terapeut
dany_niko2000
multumesc pt raspuns draga mea si daca o sa dea roade iti spun multa sanatate iti doresc si tie
0
11-02-2012, ora 14:54
doll65
Nu este medic/terapeut
doll65
buna ziua
am o mare problema.am 14 ani.nu mi-a venit ciclul de 7-8 luni.pot spune ca am avut un contact sexual dar nu complet si era si prezervativul prezent.
ce ma pot face?parintii mei sunt ingrijorati!si nu le pot spune intreaga poveste
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •