dereglari menstruale

24-07-2008
iuliana26
Nu este medic/terapeut
iuliana26
buna ziua, in urma cu o saptamana am luat prostinor, luna aceasta menstruaria mi-a venit pe data de 4 si acum de ieri am mici scurgeri de sange si in acelasi timp iau si antibiotice amoxicilina, as dori sa stiu ce se intampla? mi s-a dereglat mentruatia? ceea ce mi se intampla arata ca ceva gelatinos amestecat cu firisoare de sange. sunt foarte panicata. ce se intampla? Va multumesc si astept raspuns cat de urgent posibil
3 comentarii
0
25-07-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este, extrem de probabil, vorba de dereglari de ciclu date de Postinor. Este bine sa folositi acest medicament cu numeroase reactii adverse numai la indicatia medicului.
0
28-08-2008, ora 00:00
stella13284
Nu este medic/terapeut
stella13284
Asa si este, Postinor-ul are destule reactii adverse si culmea inainte se elibera numai pe reteta valabila 6 luni iar acum e OTC, ceea ce mi se pare anormal. Totusi e un hormon.
0
20-02-2009, ora 20:33
emmm13
Nu este medic/terapeut
emmm13
Buna ziua. Am si eu o intrebare. De doua luni imi vine ciclul la termen dar in cantitate mia (2 zile) si de culoare inchisa. Mentionez ca pana acum nu am avut astfel de probleme si rezultatul la 17 cetosteroizi urinari mi-a iesit mare: 24.4 (valori normale 11-19).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •