Dermatită atopică

10-11-2018
lavinia27
Nu este medic/terapeut
lavinia27
Bună seara, de ceva timp mă lupt să scap de roșeața din obraji. Am fost la doi medici dermatologi, mi s-a spus că am dermatită atopică, iar micile bubițe de pe brațe ar fi o keratoză foliculară, mi s-au prescris tratamente, însă fără niciun rezultat. Apoi am încercat produse din farmacie special destinate dermatitei atopice, de la Bioderma și Lipikar, din nou, nicio schimbare. Nu știu ce să mai încerc, unde să mai merg, nu am prurit sau alte simptome, doar mă deranjează estetic. Există tratamente cu pastile pentru această afecțiune? Îmi puteți da, vă rog, o părere, este vreo posibilitate să am altceva de ce mi s-a spus, pentru că toate cremele pe care le-am folosit, după ce mă dădeam cu ele, mă înroșeam mai tare, nici nu știu ce să mai cred... Vă mulțumesc!
2 comentarii
0
12-11-2018, ora 08:09
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Roseata se trateaza in functie de stadiu si de simptome asociate. Mergeti la un medic dermatolog pentru stabilirea diagnosticului si tratamentului.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
0
27-12-2018, ora 18:08
Mihai_tulcea
Nu este medic/terapeut
Mihai_tulcea
Incearca mustela(stelatopia) poti gasi in romania din cate vad pe internet...eu am folosit la fiimea cu succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: