dermatita seboreica pe scalp si fata

21-01-2013
mihay31
Nu este medic/terapeut
mihay31
De 2 ani de zile incerc sa scap de o dermatita seboreica pe cap, fata si piept si as dori sa stiu si eu daca exista vreun tratament bun pentru a scapa de aceasta boala.Tin sa precizez ca acum imi dau cu SELEGEL pentru scalp si LOCOID pentru fata si piept, dar aceste tratament nu vindeca boala si doar o acopera pe moment, pentru ca daca nu mi dau o saptamana imi apara din nou.
1 comentarii
0
21-01-2013, ora 14:01
raluca2007
Nu este medic/terapeut
raluca2007
imi pre rau sa aud asta ptr ca si fetita mea are dar doar in cap.eu am tratat-o cu un balsam de la svr nu mai stiu acum exact si denumirea completa dar mi s-a zis ca nu se vindeca definitiv.am scapat de acele coji care la ea erau groase si galbene insa o spal numai cu sampon de plante de obicei de la plafar sau din asta ptr bebelusi si o data pe luna ii dau cu ulei de masline inainte de baie.am exclus gelurile de dus si sapunul e tot din acela ptr bebelusi cu pielea sensibila.a mai facut de 2 ori cand mi se terminase samponul ei si am folosit din asta obisnuit.e ceva care trebuie tinut sub control dar trebuie sa mergi din nou la dermatolog poate iti schimba tratamentul.sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: