dermografism sau altceva?

13-03-2010
clau2000
Nu este medic/terapeut
clau2000
buna ziua.am mare nevoie de ajutor.de 2 luni ma confrunt cu o mancarime pe tot corpu.am mers la dermatolog care cu un tratament mi-a ameliorat.initial aveam doar niste pete mici rosii pe piept si burta.dupa tratament m-am simtit bn o sapt.apoi mi-au aparut k niste puncutelete rosii.ma manca rau.am fost iaar si mi-a dat dermovate si telfast.era ca o eczema pe spate, si burta dar c dermovate mia trecut.acum am in zona axila 4 bube mari rosii, dintre care 2 sunt grupate.la fel am si pe burta 2.la incheieturile mainilor 2 si la picior langa genunchi una.ma mananc rau lanaga subrat si imi apar si punctisoare mici rosii.nu stiu ce sa mai fac.am luat si oxid de zinc dar mai rau mi-a facut.mentionez ca si prietenul meu are ceva aproximaiv la fel si i s-a spus la bucuresti k are prurita.iar pe mine m-a diagnosticat cu dermografism.dar desi m-am tratat nu imi trece.pe deasupra am si in zona inghinala 3-4 bube cu lichid in interior.poate d ela epilat.nu cred k e altceva..pt k sunt virgina
5 comentarii
0
13-03-2010, ora 15:46
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Nu ti-a rec. dermatologul sa faci un test ca sa vezi daca nu e o ciuperca?
0
13-03-2010, ora 15:50
clau2000
Nu este medic/terapeut
clau2000
nu mi-a recomandat.mi-a zis k e de la stres si k o sa dispara in timp.dar nu sunt convinsa si cred k m-a diagnosticat gresit.mama imi spune k exagerez si k nu e nevoie sa vin la bucuresti pentru consult.plus k ma sperie k are si prietenul meu la fel.si cred k se ia.el de abia acum s etrateaza.si pana acum ma faceam bn si iar imi aparea, pt k probabil el are ceva sau a luat de undeva.
0
13-03-2010, ora 16:59
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Ti-am trimis mesaj privat, te rog sa-l citesti.
0
16-03-2012, ora 08:10
Adrian123456
Nu este medic/terapeut
Adrian123456
Am si eu exact aceeasi problema...se tin de mine de aproximativ 3 saptamani.. cand am mai multe cand mai putine.. si imi ies numai pe maini si picioare. mai noi imi ies si pe degetele de la maini...sunt chiar invizibile pe degete dar mananca de numa...please help:D
0
26-06-2018, ora 16:40
alex70
Nu este medic/terapeut
alex70
Cred ca am acelasi lucru am fost la 3 medici si au recomandat tratamente diferite.nu stiu cum se poate rezolva.este cineva sa ne spuna ce este.?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: