despre spermatozoizi

02-04-2010
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
cat timp traiesc spermatozoizii in aer? mai traiesc daca te uzi pe maini apoi astepti sa se usuce ?
4 comentarii
0
02-04-2010, ora 13:03
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
nu mai iei pastile? nu ar trebui sa conteze deloc daca iei pastile... si oricum e greu sa ramai gravida, sunt unele femei care se chinuie ani de zile si sunt perfect sanatoase... dar trebuie foarte multi factori ca sa ramai gravida nu o prostie de genu ca ai atins sperma..
0
02-04-2010, ora 13:34
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
am renuntat la pastile de aceea intreb asta a fost imediat dupa ce le-am oprit, prima zi dupa menstruatie, apoi dupa 2 zile mi-au curs 2-3 picaturi sange, poate fi o fixare a sarcinii ?
0
02-04-2010, ora 13:35
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
deci nu a existat nici un contact, aia a fost tot, vroiam sa stiu cat timp traiesc pe mana
0
04-04-2010, ora 15:15
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
unii oameni ar trebui sa se lase de sex :))...
banc: dl dr eu si prietenul meu ne-am masturbat in acelasi timp e posibil sa raman? (precizez ca eu eram in bucuresti, iar el in honolulu..:)))))))))))))))))))))))))
serios dsoara cred ca ar trebui sa mergi la un cabinet de planning si sa stai de vorba cu un medic sa ti explice anatomie si cum ramai gravida, si sa te apuci de sex dupa ce implinesti macar 16 ani si ai facut ceva la scoala la biologie ca sa ti explice cum e cu sarcina. e prin clasa a 7 a, daca ai ajuns la acea varsta, daca nu mai asteapta.

ca sa fii gravida: trebuie o cantitate suficienta de spermatozoizi- de aia sunt unele femei care se chinuie ani de zile sa ramana gravide pt ca sotii lor in loc sa aiba 4 milioane/ml au doar un milion si atunci e aproape de imposibil sa ramana. pentru ca corpul femeii se apara de invazia micutilor si se pierd foarte multi pe drum. daca ar fi un singur spermatozoid nu ar ajunge niciodata!!!!
e si greu sa intre in ovul, trebuie sa prinda exact ziua, ora, ph ul vaginal
si ca sa se fixeze sarcina iar e o aventura intreaga...

la 12 ani cati ani ai sigur organismul nu e pregatit!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: