Detralex 2cp zi sau 4 cp zi?

09-06-2012
mihaelaandreea
Nu este medic/terapeut
mihaelaandreea
Buna ziua, dr mi-a prescris ptr hemoroizi detralex 2 cp X 2 ori /zi si tanosim 2 cp x 2 ori / zi pana acum am luat doar 2 cp de detralex 1 dimi si 1 seara si azi am luat 2 cp de dimi si cum le-am luat imi venea sa vomit si am avut nevoie la wc ptr ca aveam scaun..ce sa fac?oare mai are efect tratamentul daca iau doar 2 cp de detralex/ zi in loc de 4 cp/zi cum mi-a prescris dr??ptr ca nu pot lua 4 cp, sunt prea multe si mai am de luat si tanosimul deasemenea 4 cp / zi (2 cp/dimi x 2 cp/seara)????
3 comentarii
0
09-06-2012, ora 16:43
Remicade
Nu este medic/terapeut
Remicade
Daca nu e criza hemoroidala ajung 2 tb de Detralex pe zi, luate in timpul mesei.
0
09-06-2012, ora 19:11
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ramai la 1 cp Detralex dimineata si unul seara daca aceasta doza o tolerezi si incepe si administrarea de Tarosin...
0
10-06-2012, ora 20:39
mihaelaandreea
Nu este medic/terapeut
mihaelaandreea
Multumesc mult ptr promptitudinea raspunsului dvs!, de maine incep administrarea de Tarosin!!!!Numai bine va doresc si felicitari ptr ceea ce faceti ptr noi aici pe forum!!Doamne Ajuta!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce sunt hemoroizii, de ce apar și alte întrebări frecvente despre hemoroizi
  • Discuție: cea mai bună intervenție pentru hemoroizi (ligatura, scleroterapia, capsarea, extirpare chirurgicala, etc.)
  • Hemoroizii se pot vindeca spontan (fără tratament)?
  • Sunt cremele pentru hemoroizi eficiente?
  •