dezvirginare dureroasa

26-08-2011
lol-la
Nu este medic/terapeut
lol-la
Buna. am 21 de ani. am incercat cu prietenul meu de mai multe ori sa avem un contact sexual dar din cauza durerii foarte mari, nu a reusit sa ma penetreze. am auzit ca exista varianta de a folosi un spray anestezic lydocain. ce parere aveti? a folosit cineva? multumesc
5 comentarii
0
26-08-2011, ora 16:15
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Draga Lol-a, eu am auzit ca se poate face chirurgical dezvirginarea.
Intreaba un ginecolog.
Sanatate
0
27-08-2011, ora 11:24
anda1987
Nu este medic/terapeut
anda1987
Buna ziua! Sunt noua pe acest forum si as vrea sa adresez o intrebare. Am 24 ani si de o saptamana mi-am inceput viata sexuala. Dezvirginarea a fost durereasa insa fara sangerare. Problema este ca de a 2a zi mi-a venit menstruatia (la mine dureaza doar 2 zile). Dupa menstruatie am avut un nou contact sexual iarasi cu dureri si de vreo 2 zile sangerez, ceea ce nu e normal cred. Am hotarat sa mai asteptam sa vedem daca nu inceteaza sangerearea inainte de a mai avea un contact sexual. Voi ce parare aveti? E nornmal ceea ce s-a intamplat? va multumesc.
0
27-08-2011, ora 13:43
lol-la
Nu este medic/terapeut
lol-la
nu stiu ce sa zic.dar as vrea sa te intreb cum ai reusit sa treci peste durere? a functionat din prima sau ati incercat de mai multe ori? durerea mea e foarte mare si imediat il resping si strang din picioare si acolo se termina tot. vreau s atreg odata peste pasul asta...
0
29-08-2011, ora 15:17
Izabell
Nu este medic/terapeut
Izabell
Draga lol-la, aceasta problema a fost si la mine...chestia e ca cu cit virsta ta va creste cu atit dizvirginarea va fii mai dureroasa chear posibil sa ajungi si la metoda chirurgicala ////ar trebui sa te imbarbatezi si s-o faci cu toata durerea acum cit nu e prea tirziu
0
10-09-2011, ora 18:02
anda1987
Nu este medic/terapeut
anda1987
Scuzati intarzierea raspunsului. A fost greu prima data, dar nu am vrut sa prelungesc durerea si pentru alte zile, asa ca am rezistat pana m-a dezvirginat. Dupa asta a fost mai simplu, mult mai simplu. S-a comportat foarte frumos cu mine si nu pot sa zic ca a fost o durere insuportabila. (raspuns pentru lol-la).
Si sa va spun si solutionarea problemei mele: Am fost la medicul meu ginecolog si sangerarea se datora anticonceptionalelor care imi ingrosa mucoasa ceea ce facea ca menstruatia sa se repete, iar si iar si iar.
Ma bucur ca am rezolvat :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •