Durere la dezvirginare

16-09-2018
Aliona23493
Nu este medic/terapeut
Aliona23493
Eu mam intilnit cu prietenul meu deja un an si ceva...si intro zi noi trebuia sa avem o relatie sexuala (eu sunt virgina, el stia despre asta) eu sunt pregatita pentru a avea ceva cu el insa e foarte dureros eu nu pot suporta, si asa so primit ca in timpul cind trebuia sa avem ma dorea foarte tare si lam oprit...
Nustiu ce sa fac e o durere pe care eu nu o pot suporta...ajutatima va rog cu sfaturi
1 comentarii
0
18-09-2018, ora 08:41
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Primul contact sexual trebuie să fie într-un mediu relaxant, acordați mai mare atenție preludiului, eventual programați-vă un weekend undeva unde vă simțiți bine amândoi. Nu grăbiți lucrurile, fiți relaxați, eventual puneți și o muzică romantică, imaginați-vă că totul va fi bine, bucurați-vă că sunteți împreună, că vă iubiți.
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.