diagnostic: balanita candidozica; va rog nedumerire

12-04-2012
Cristim00
Nu este medic/terapeut
Cristim00
Dupa un contact sexual ( in timp ce eram pe antibiotice ) am luat o balanita.. bine ca si partenera mea a spus ca a avut o vaginita in trecut.. bun.. am fost la un doctor foarte bun aparent... diagnosticul cel prezentat.. mi-a prescris lomexin si probiotice.. dupa o sapt tratament lomexin a disparut complet.. am fost la al 2 lea control mi-a zis sa ma mai ung o data la 2 zile si apoi sa ma dau cu o crema cicatrizanta si e totul ok.. bun.. dupa ce am auzit asta acestea..am zis ca totul e ok si mi-a fost facut sex oral.. dupa 3 zile mi-a aparut din nou.. putin mai proeminent.. am dat cu lomexin.. a revenit ( aici am fost si eu neglijent )... apoi am incercat nidoflor.. iar in timpul acesta MI-A APARUT O BUBITA ALBA PE ATA PENISULUI... DUREROASA.. asta ma ingrijoreaza... de la ce ar putea fi ? tot de la neglijarea mea ? nu ma doare cand urinez ( doar daca curge urina pe ea ), ma doare doar cand o ating cu ceva.. in rest nu simt nimic, ESTE EXACT SUB CAPUL PENISULUI PE ATA SI ARE O CULOAREA ALBA-GALBUIE ( zona este si putin rosiatica..inflamata).. cand dau cu lomexin pe ea ustura(doare) vreo 5-10-20 sec apoi revine la normal.. ce ar putea fi ? A revenit balanita de la neglijenta mea? va rog un raspuns cat mai prompt. Multumesc !
5 comentarii
0
12-04-2012, ora 18:50
Cristim00
Nu este medic/terapeut
Cristim00
inca ceva ce am uitat :.. bubita aia alba parca este putin intrata in fren ( ca o afta bucala ) numai ca la o proportie mult mai mica.. va dati seama daca este exact pe ata.. Motiv de panica ?
0
13-04-2012, ora 09:47
Cristim00
Nu este medic/terapeut
Cristim00
zona de roseata de langa " punctul alb dureros " s-a mai retras dar cand adaug lomexin tot ma doare.. ustura destul de tare... ce fac ? mai aplic lomexin? las sa treaca de la sine? imi raspunde cineva va rog frumos? :))
0
16-04-2012, ora 11:35
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca te iriti mai tare cu Lomexin foloseste doar crema Nidoflor...si spalaturi cu bicarbonat de sodiu..pana te vindeci abtine-te de la relatii sexuale..
0
17-04-2012, ora 14:05
Cristim00
Nu este medic/terapeut
Cristim00
Am inteles.. multumesc mult Doamna Doctor.. in caz ca recidiveaza si dupa tratamentul cu nidoflor voi merge la un alt consult.. dar sper sa nu fie nevoie
0
09-05-2012, ora 16:41
Cocosicuchi
Nu este medic/terapeut
Cocosicuchi
Poate de acum inainte ai sa te PROTEJEZI !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.