Roseata penis, mancarimi si dureri in timpl actului sexual

18-09-2017
iordanmihai
Nu este medic/terapeut
iordanmihai
Buna ziua,
Am o problema cu care ma confrunt ce ceva timp(aproximativ 4luni).Am o roseata pe penis care ma jeneaza.Am mancarimi (mai ales cand este in erectie) si dureri in timpl actului sexual.
Am fost la medicul dermatolog in urma cu 2 luni si mi-a pus acest diagnostic "Balanita candidozica'".Am urmat tratamentul prescris si anuma: Tragoven unguent 1saptamana dupa care Travocort unguent 1saptamana.In tot acest timp dupa ce ma spalam clateam cu o solutie de apa cu bicarbonat.Dupa acest tratament simtomele de mancarime au mai scazut in intensitate dar nu au disparut.
Am incercat mai multe unguente (Cutaden, Betadine, acum incerc cu Canesten 3 saptamani )dar nu vad nici-o ameliorare.
Tin sa subliniez faptul ca sunt casatorit, nu am nici-o alta relatie sexuala decat cu sotia mea, folosesc prezervativul si tin o igiena intima stricta. A fost si sotia mea la ginecologie a facut analize si ea nu are nimic.
Sunt convins ca pana acum nu am folosit tratamentul cuvenit acestei afectiuni.
Va rog sa ma ajutati a-mi recomanda un tratament eficient.
Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.