diane 35

de 5 luni iau diane35 si as dorii sa stiu daca medicul mi-a prescris ceva potrivut
11 comentarii

Se porneşte de la prezumţia că da, medicul a prescris ceva potrivit. Dacă, totuşi, aveţi unele dubii, teoretic cel mai bine este să cereţi a 2-a opinie unui alt medic. În practică acest lucru nu este întotdeauna cu folos, deoarece aici se aplică una din regulile lui Murphy: "Cine are un ceas ştie ce oră este, cine are două ceasuri nu ştie niciodată cu certitudine".

as vrea sa stiu daca diane 35 este eficient in reglarea menstruatiilor si a sangerarilor abundente.

diane 35 poate avea un efect negativ asupra unui fibrom uterin de 3, 5?

Buna ziua, am si eu o intrebare.. am inceput sa utilizez diane35 inainte cu citeva zile de ciclu, apoi am aflat ca se beau in timpul mens, adica de dorit in a 5 zi de mensa, am utilizat 6 drajeuri, acum nustiu ce sa fac sa ma opresc? sau deja sa continui sa le beau?
Mentinez ca nu m-am sfatuit cu nici un medic, le-am procurat dupa sfaturile mai multor fete care au avut si ele mici probleme cu acneia..
Mentinez ca nu m-am sfatuit cu nici un medic, le-am procurat dupa sfaturile mai multor fete care au avut si ele mici probleme cu acneia..

Buna...Am o intrebare si va rog sa ma ajutati, nustiu cum sa provedez.Am baut 3 luni diane 35...dupa al treilea blister mentruatia mi sa inceput in a 5 zi, dar in instructie scria ca in a 2-3 zi...ce sa fac? am fost la medic ginicolog si mia spus sa fac o intrerupere de 3 luni ca sa mi sa se reguleze mentruatia si mai apoi sa trec sa beau Yasmin, dar de la Diane 35 n-am vut nici o simptoma...Ce sa fac?Cum sa procedez?Sa beu mai departe Diane 35 sau sa incep Yasmin?

Faptul ca sângerarea a început abia în ziua a 5-a nu reprezintă un motiv de a schimba anticoncepţionalul. Abia când sângerarea nu mai vine de loc, se ia în discuţie schimbarea anticoncepţionalului sau a metodei contraceptive.

Datimi un sfat...Vreau sa fac 2 luni intrerupere si mai apoi sa trec sa iau yasmin...Ce sa fac???Sa primesc yasmin??Am citit multe pareri pro si contra yasmin..Ce sa fac???

Medicamentele sunt prescrise, în mare măsură, în funcţie de cât sunt de promovate. În prezent, Diane 35 nu mai e promovat (ca anticoncepţional), în timp ce Iasmina-i foarte promovată. Acesta este, probabil, motivul real pentru care majoritatea medicilor prescriu de primă intenţie 'anticoncepţionalul stării de bine'.
Cu alte cuvinte, un lucru e clar: există o modă şi în medicamente. Iar Yasmine, asta e ceva care se poartă.
Cu alte cuvinte, un lucru e clar: există o modă şi în medicamente. Iar Yasmine, asta e ceva care se poartă.

Multumesc mult.Dar va rog ca sami spuneti...am facut dragoste fara protectie dar nu a ejaculat in mine, ii posibil sa ramin insarcinata??????dupa cite zile as putea sa fac un test ca sa vad daca sunt sau nu????

Da, dacă penetrarea a avut loc, puteţi rămânea însărcinată şi dacă nu a existat ejaculare. Un test de sarcină este relevant dacă este făcut la cel puţin 15 zile după actul sexual considerat suspect.

Buna ziua. Am avut un contact sexual neprotejat, care s-a terminat cu administrarea de Postinor2. La prima menstruatie din aceasta luna trebuia sa incep pentru prima data tratamentul cu Diane-35. Intrebarea mea este urmatoarea: Mai pot sa incep tratamentul? Si daca da, prima pastila o iau in prima zi de menstruatie? Multumesc anticipat !

Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5contraceptivele se pot lua doar din prima zi de menstruatie?
- 14prima data cand iau diane 35
- 1vitaminele in combinatie cu contraceptivul Marvelon au reactii?
- 2recomandarea unui anticonceptional
- 2intrebare referitoare la contraceptivele jeanine
- 4va rog sa imi raspundeti: simptome de sarcina?
- 4ar putea fi o sarcina?
- 25pauza de 7 zile
- 5prima pastila in a 7 zi de ciclu?
- 7anticonceptionale.urgent..
- 7administrare yasmine
- 6Anticonceptionale prescrise de medic de specialitate sau direct din farmacie?
- 5sunt foarte ingrijorata.. pot fi insarcinata?
- 2Reluare anticonceptionale?
- 5nu am avut niciodata spotting pana acum, iar acum am dintr-o data
- 1Logest - a doua folie
- 0Am incurcat modul de utilizare al contraceptivelor Laurina!
- 2anticonceptionale apoi copil
- 0Cind pot sa incep anticonceptionalele.
- 2Anticoncepţionalele trebuie administrate începând cu prima zi a CM?
Mai multe informații despre: Administrarea contraceptivelor diane 35
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: