8-9 scaune normale, apoi diaree

12-07-2018
Alexandre223
Nu este medic/terapeut
Alexandre223
Buna seara am o problema de cateva luni sa zic asa. 2, 3 saptamani nu am nici o problema ies odata la 2 zile poae mai des poae mai rar nu am stat sa numar, dar tin sa specific nu constipat scaun normal, odata la 2, 3 saptamani am 1 zi in care am 8-9 scaune pe zi normale la care a doua zi incepe diareea...ma speriat cineva ca ar fi cancer de colon un singur medic a specificat asta.resul medicilor au spus ca nici 1 % nu am asa ceva... nu am in familie cazuri de genu si am varsta de 24 de ani. Ultimele doua dati sa va povestesc ce am patit si de la ce cred ca este. Acum o luna doua am mancat vreo 3 zile la rand cate 3-4 pungi de alune la zi, alune fara coaja din acelea cu ulei gen...si mi-au pia rau la stomac siu sigur ca mi-a fost rau de voma 3 zile dupa cu diaree si practic scoteam la scaune numai alune...acum 1 zi alt episod ma pus naiba am baut un 3in1 si la 30 de miinute am mancat o punga cu alune desi am spus ca nu mai pun gura pe ele.nu stiu imi puteti spune o parere ? Repet am scaune 8-9 normale azi pana ies apa, apa...parca mi se goleste stomacul o idee sa sterg ideea de cancer la colon ! Multumesc, tin sa specific ca am tratament psihiatric pentru atacurile de panica nervi si anxietate ! Fac tratament de 9 luni
1 comentarii
0
12-07-2018, ora 10:48
Steve.the.great
Nu este medic/terapeut
Steve.the.great
2-3 cani de ceai de galbenele plus menta pe zi si se rezolva ! Si un mic dejun cu fulgi de ovaz sau biscuiti simpli cat mai uscati !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.