diaree

31-12-2011
dariaalexandra
Nu este medic/terapeut
dariaalexandra
Am o fetita de 1 an si 8 luni, de curand au inceput sa-i mai apara 2 maselute, odata cu asta a aparut si diareea, nu prea mai are nici pofta de mancare.I-am dat pt diaree smecta, eubiotics, regim alimentar orez si morcov fiert, ceai menta.
1 comentarii
0
31-12-2011, ora 15:27
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Daca nu ii trece cu regimul alimentar, mergi cu ea la urgenta.
Copilul se deshidrateaza repede in caz de diaree si nu poate rezista cat un om matur, asa ca, nu astepta prea mult.
Poate este ceva bacterian si nu are legatura cu maseluta, iar pentru asta ii va trebui alt tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns