Diaree de aprox. 2 saptamani

04-08-2011
Mihai Rares
Nu este medic/terapeut
Mihai Rares
Buna ziua!
Acum aproximativ 3 saptamani am inceput un tratament cu Doramycin si Aciclovir. La cateva zile dupa ce am inceput acest tratament, am inceput sa am doar scaune moi ori chiar apoase. De multe ori se intampla sa elimin o mancare consumata la doar cateva ore sau in aproximativ 12 ore de la masa. Precizez ca a fost si o perioada stresanta, in care a trebuit sa ma mut dintr-o tara in alta. Am incercat sa evit cafeaua, alcoolul si laptele, am consumat de cateva ori chefir, in speranta ca ma va ajuta, dar fara succes.
Va rog ajutati-ma, ma intorc in Romania abia pe 18 august iar aici nu am asigurare medicala. Multumesc mult!
1 comentarii
0
04-08-2011, ora 16:43
OtiliaT
Nu este medic/terapeut
OtiliaT
Aceeasi problema a avut-o tatl meu, dupa un tratament puternic cu antibiotice. Ti-ai distrus flora intestinala si trebuie sa o refaci fie consumand foarte mult iaurt (e f bun cel cu byfidus essensis), fie andmistrandu-ti probiotice. Trebuie sa tii si un regim cu paine prafita, gratar... ceai de pojarnita!
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea cronică
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.