Dificultate de excitare

27-10-2009
ioragazza
Nu este medic/terapeut
ioragazza
am 26 de ani si de cateva luni am probleme sexuale, mai exact clitorisul meu practic nu se mai "umfla" in timpul masturbarii sau/si daca sunt cu un baiat, mi se intampla la fel, in interiorul vaginului ma umezesc, dar nu mai pot avea orgasm prin stimulare clitoridiana. nu stiu daca e un factor psihologic, dar cele ce sunt in situatia mea va rog dati-mi un sfat. multumesc
4 comentarii
0
28-10-2009, ora 00:08
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
exista femei care nu pot avea otgasm (asa e structura corpului lor) dar din ce am inteles la tine a aparut aceasra problema de ceva timp decipt a lamurii exact care e problena ar trebuii sa mergo la un ginecolog.


Multa sanatate!
0
28-10-2009, ora 10:05
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cu mare probabilitate te-ai masturbat prea des, ai supraexcitat in felul acesta clitorisul care nu este dat de Dzeu sa-l freci asa de des si de intens si l-ai adus acum intr-o stare de apatie totala, incapabil de a mai simti ceva. Esti singura de vina cu alte cuvinte. Ar trebui sa faci o pauza de cel putin 6-12 luni si deci sa fi abstinenta din toate punctele de vedere, mai ales cat priveste masturbatia "manuala" daca vrei sa mai simti ceva pt restul vietii.
Medicamente pt. a vindeca asa ceva nu exista, si orice medicament chimic vei incerca iti va dauna.
0
28-10-2009, ora 13:29
ioragazza
Nu este medic/terapeut
ioragazza
nu cred ca e chiar asa..poate e un factor psihologic...mi-a venit deodata fara sa ma astept..intr-o zi normala am observat ca nu ma mai excit..si pana in acea zi a mers totul bine..nu m-am masturbat prea des am avut relatii sexuale tocmai de accea ma intreb ce-o fi...multumesc oricum
0
30-10-2009, ora 15:34
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai un factor psihologic este intotdeauna la orice boala. Consulta atunci un medic homeopat cu experienta, exista remedii homeopate care vindeca astfel de probleme si asta fara efecte adverse.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  •