Dificultati la inghitire

04-02-2019
Rosca Elena
Nu este medic/terapeut
Rosca Elena
Bună ziua, cam de aprope un an de zile prezint dificultate la inghitire, dificultatea sa instalat in timp nu deodată. Sufar de bronsita cronica, faringita cronica, valve cu regurgitare:mitrala, pulmonara si tricuspida, hernie cervicala c5-c6 si un chist pe glanda tiroida dar din cate am inteles trebuie sa fie suficient de mare pentru
a da dificultatea la inghitire, iar hormoni tirodieni sunt in limite normale nu am hipertiroidie sau hipotiroidie si anxietate cu atacuri de panica de trei ani, dar la fel cred ca nu este de acolo deoarece dificultatea a apărut in timp iar eu o am in permanenta cea ce la anxietate este trecatoare doar in atacuri. La medicul de familie am fost recent si mi-a spus ca momentan nu am faringita.La stomac arsuri nu am., nu beau bauturi acidulate. Nu știu de unde vine aceasta dificultate pentru a putea lua un tratament adecvat. Mulțumesc
2 comentarii
0
04-02-2019, ora 08:59
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tranzit baritat esofagian facut la radiologie
cu rezultatul la gastrologie
0
12-03-2019, ora 14:03
Rosca Elena
Nu este medic/terapeut
Rosca Elena
Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul