diminuarea auzului

14-10-2010
adrian andrei alexandru
Nu este medic/terapeut
adrian andrei alexandru
Buna ziua. Am un baietel de 3 ani si jumatate, care a fost diagnosticat cu otita medie. Tratamentul care i sa dat a fost antibiotic (UNASIN), picaturi in nas (RINONEF-T) si picaturi in ureche (OTOCALM). Dupa doua zile de tratament am observat o diminuare a auzului. Va rog sa-mi spuneti daca este un simptom normal si dupa cat timp ar trebui sa dispara. Va multumesc anticipat.
4 comentarii
0
14-10-2010, ora 07:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
orice otita are ca simptom scaderea auzului ( apar secretii in conduct sau se ingroasa timpanul sau apare secretie seroasa in spatele timpanului dincauza nasului infundat sau s.a factori)
deasemenea Otocalmul fiind Uleios.. poate ramane in conduct diminuand auzul
numia mediccul ORL.. la care tre sa mai mergeti o sa va spuna adevarata cauza a scaderii auzului.
Cine a pus diagnosticul de Otita ? med.ORL.. sau Pediatru??
0
14-10-2010, ora 15:59
adrian andrei alexandru
Nu este medic/terapeut
adrian andrei alexandru
Diagnosticul de otita la pus un medic ORL de la spitalul GRIGORE ALEXANDRESCU
0
15-10-2010, ora 08:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ok. cu siguranta,.. Va chemat si la control.. peste 3-5 zile. TRebuie sa mergeti neaparat.
0
15-10-2010, ora 15:37
adrian andrei alexandru
Nu este medic/terapeut
adrian andrei alexandru
Multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.