Din cauza anticonceptionalelor?

06-05-2009
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
Buna seara. Iau anticonceptionale Yasmin de aproximativ 4 luni...deci sunt la a 4-a folie. in ultimul timp am observat ca in timpul actului sexual nu ma mai "ud" asa cum se intampla inainte sa iau anticonceptionale. poate fi din cauza anticonceptionalelor? ce as putea face in acest caz? Multumesc.
4 comentarii
0
06-05-2009, ora 23:46
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
sigur e din cauza pastilelor, am patit o si eu. umezeala scazuse atat de mult incat devenise aproape dureros actul sexual. ce e de facut? de folosit gel lubrifiant. altceva nu stiu;. tot yasmin am folosit si eu
0
07-05-2009, ora 23:33
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
ms pt raspuns...ma gandeam eu ca e din cauza lor.
0
11-05-2009, ora 14:27
mia_petruta
Nu este medic/terapeut
mia_petruta
si eu am folosit yasmine mai acum vreo trei luni si la fel mi s-a intamplat.Era chiar dureros:((
0
11-05-2009, ora 22:29
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
la mine inca nu e dureros...dar e aiurea oricum... oare asa patim de la orice anticonceptionale sau numai din cauza yasminului?
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efecte secundare ale contraceptivelor orale combinate
  • Semnele de alarma in administrarea contraceptivelor combinate
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Studiu care atestă efectul nociv al pilulelor anticoncepționale asupra sănătății femeilor
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.