din nou despre yasmin...va rog

05-04-2009
utilizatoare
Nu este medic/terapeut
utilizatoare
Buna ziua!Cu scuzele de rigoare daca acest subiect/intrebare a mai fost postat, dar am si eu o nelamurire despre ac.yasmin.Dupa cat timp de la folosirea lor pt.prima data amelioreaza acneea?mentionez ca azi tocmai am terminat primul blister si sunt f.nemultumita deoarece acneea continua sa existe bine mersi, nu am observat nici o ameliorare.
ar trebui sa le schimb?Si inca ceva:folosirea lor poate determina scaderea libidoului?multumesc!
5 comentarii
0
05-04-2009, ora 18:30
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
acneea ar trebui să înceapă să se observe ameliorare de la 3 luni încolo. şi da la unele femei se remarcă scăderea libidoului. dar nu la toate
0
05-04-2009, ora 21:44
andreea bacau
Nu este medic/terapeut
andreea bacau
Buna! De ce nu incerci sa iti cumperi o sauna faciala? Nu stiu daca ai auzit, dar, prin intermediul aburilor, aceasta ajuta la indepartarea acneei si a petelor negre. Este eficienta si pentru tenul foarte sensibil. Eu nu folosesc nici o crema, nici un medicament.
Daca te intereseaza, aceasta sauna o poti gasi aici http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Sauna-faciala-LAICA-BF2062
Comanda se face on-line si iti va fi livrata la domiciliu intr-un timp foarte scurt. Nu conteaza in ce oras esti, deoarece aceasta firma face livrari in toata tara. Succes!
0
14-04-2009, ora 22:26
anamaria_boca2007
Nu este medic/terapeut
anamaria_boca2007
daca ai acnee trebuie sa sti ca nu ai voie sa folosesti fond de ten, poti folosi un demachiant fara parfum in fiecare seara, te poti spala cu ceai caldut de galbenele este foarte eficient si crema pe care o folosesti trebuie sa ai foarte mare grija de care folosesti, mai sunt creme special preparate in farmacii care ajuta foarte mult sunt neparfumate dar sunt de ajutor, incearca sa gasesti o farmacista care prepara creme de genul asta si numai folosi pastile ca nu te ajuta, ai grija la alimentatie, mananca mai putin condimentat, tine un regim pe baza de fructe, legume, lactatate, mai putina carne [doar peste si pui}lichide cat d multe dar nu sucuri cu acid sau cola sau cafea, fumatul este interzis, in rest depinde de tine, iti urez succes si ai grija de tine!
0
16-04-2009, ora 18:55
utilizatoare
Nu este medic/terapeut
utilizatoare
Tocmai asta-i paradoxul: ca am un regim cat de cat corect, nu mananc prajeli, nu mananc ciocolata, cola nici atat nu consum, nu mananc condimentat, nu fumez, nu folosesc fond de ten, nu ma machiez niciodata.Atunci??trebuie sa fie o dereglare hormonala si de aceea m-am gandit ca anticonceptionalele m-ar putea ajuta, insa nu vad nici un rezultat.
0
05-08-2009, ora 19:14
utilizatoare
Nu este medic/terapeut
utilizatoare
salut!
am si eu o mica mareproblema cu care cred ca s-au confruntat mai multe femei.Plec in vacanta la mare si ma loveste norocul de a-mi veni menstruatia chiar in perioada aceea.intrebarea mea este cum o pot amana pt cateva zile cu ajutorul anticonceptionalelor?(yasmin).Am citit pe prospect cum, dar am intrebat o doamna farmacista si mi-a zis ca metoda nu e sigura si ca mai bine folosesc ob, insa de cand am inceput sa folosesc yasmin nu le mai suport deloc, ma jeneaza si ma dor si ovarele de la ele, nu pot face nici un fel de efort etc.ce sfat imi puteti da?va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Coșurile (acneea)
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Libidoul sexual scăzut la bărbați - când, de ce și cum îl creștem
  •