disconfort in timpul actului sexual

06-01-2007
bianca25
Nu este medic/terapeut
bianca25
mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni si de atunci nu am simtit deloc placere (desi aveam putine momente cand ma si excitam) si simteam disconfort dar ultima data disconfortul a fost si mai mare incat l-am oprit pe partener iar apoi cand am fost la toaleta am simtit niste usturimi, nu avem contact sexual foarte des,..1-2 ori pe luna, oare e ceva trecator sau ar trebui sa merg la un ginecolog?, am 19 ani, nu 25
3 comentarii
0
09-01-2007, ora 00:00
dani_j
Nu este medic/terapeut
dani_j
Din experienta mea de 10 ani de viata sexuala, as putea spune ca este ceva trecator (daca esti sigura de partener si nu te-a pricopsit cu ceva).Avand in vedere ca de-abia ai inceput, se poate sa existe acea teama de sex pe care o au multe fete, dar nu-si dau seama si din acest motiv vaginul nu se mai umezeste suficient, astfel apar dureri sau usturimi. Sau, poate ca nu stie cum sa te infirbante!!
0
21-01-2007, ora 00:00
Flory83
Nu este medic/terapeut
Flory83
Da, sunt de acord.Fie ai o mica problema vaginala, o inflamatie sau o infectie chiar, fie este factorul psihologic si faptul ca aceste contacte au loc destul de rar.E nevoie de multa incredere in tine si in partener si de un preludiu mai lung sau mai eficient.Dar, e cel mai bine sa mergi la ginecolog pentru a elimina prima varianta.DUPA INCEPEREA VIETII SEXUALE FEMEIA TREBUIE SA MEARGA ANUAL LA GINECOLOG.BAFTA!
0
21-02-2007, ora 00:00
mythought
Nu este medic/terapeut
mythought
buna.Ceea ce a spus flory83 e perfect adevarat, eu una cred ca primul tau contact sexual nu a descurs deloc bine si de aceea ai probleme acum.Nu a decurs bine in sensul ca nu te stimulat indeajuns de mult sau deloc inainte de penetrare si chestia asta te-a speriat.Mergi la un doctor ginecolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •