disconfort in timpul actului sexual

19-08-2013
elisaelena
Nu este medic/terapeut
elisaelena
Am o problema mai veche si nu stiu cum sa o rezolv. In timpul actului sexual, la inceput totul decurge bine insa spre sfirsit cind aproape ca ajung la orgasm apare o durere parca niste intepaturi la ovare destul de neplacute iar uneori se mai adauga de parca as mai vrea si la veceu. Am ancercat poze diferite, dar nici o schimbare. Nu se intimpla de fiecare data dar deseori. Sunt casatorita si am un baietel dar aceasta problema e de cind mi-am inceput viata sexuala.
5 comentarii
0
20-08-2013, ora 20:10
elisaelena
Nu este medic/terapeut
elisaelena
Cum credeti care totusi ar putea fi problema?
0
20-08-2013, ora 21:43
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la un control ginecologic.
Medicul va va consulta local si va va prescrie analizele necesare.
0
22-08-2013, ora 12:20
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
senzatia de a merge la WC la finalul actului sexual este normala. cred ca majoritatea simtim lucrul asta si este chiar indicat ca inainte si dupa sex sa mergem la toaleta. daca simti nevoia in timpul actului sexual, te ridici si te duci la toaleta. cat despre durerea la ovar..poate fi din cauza ca penetrarea este prea profunda si penisul ajunge pana in capatul colului.
0
22-08-2013, ora 12:46
elisaelena
Nu este medic/terapeut
elisaelena
Posibil.
Mersi din toata inima pentru raspuns ;)
0
22-08-2013, ora 12:48
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
nu aveti pentru ce. si mie mi se intampla cateodata, si m-am documentat despre senaztiile acestea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici