Disconfort uretra după urinare

26-02-2018
Alex112233
Nu este medic/terapeut
Alex112233
Bună seara,
În urma cu o lună jumătate am făcut un set de analize foarte complex pentru boli cu transmitere sexuala. Rezultatul a fost negativ pentru toate. De asemenea am făcut analize din urina + urocultura. Toate bune, de asemena. Am făcut și o ecografie abdominală totală unde totul e ok. Puțin nisip la rinichiul drept, de care mi s-a spus ca nu pune probleme.
Însă, de multe ori după ce urinez.. La câteva minute apare un disconfort pe uretra. De asemenea, se mai întâmplă și după ejaculare. Acest disconfort vine de asemena și cu senzația de urinare. Senzație apărută probabil din cauza disconfortul. Menționez ca nu am nici un fel de scurgere sau alte simptome.

În urma unui consult urologic mi s-a spus ca cel mai probabil în urma recoltării pentru analize (mi-au fost introduse 3 "bețișoare" pentru recoltare lichid seminal) am rămas cu mici traumatisme pe uretra. Mi s-a dat uractiv timp de 15 zile. De asemenea înainte de acest tratament am luat tavanic timp de 10 zile.

După terminarea tuturor tratamentelor.. Încă mai persistă simptomele dar la un nivel mai redus..

Ar putea fi și la nivel psihologic totul? Sau ce credeți ca ar putea fi?

Va mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: