disparita menstruatiei

10-01-2011
dany_niko2000
Nu este medic/terapeut
dany_niko2000
am probleme cu menstruatia de cand ma stiu am avut tot felul de tratamente analize de tot felul dar tot asa am ciclul neregulat cand vine cateva luni cand se opreste 2 3 luni.am o fetita de 8 ani cu tratament am reusit sa raman si ne mai dorim al doilea copil dar nu mai pot ramane insarcinata as dori si eu si alte raspunsuri la problema mea care ar fi cauza . M edicul meu sanse nu imi mai da cum ca as avea si chisturi pe ambele ovare o fi si asta cauza lipsa ovulatie la mine lasa de dorit invatatima ce sa fac
2 comentarii
0
11-01-2011, ora 09:03
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
După părerea mea, opţiunile de primă alegere în asemenea cazuri sunt homeopatia şi acupunctura.
0
18-11-2012, ora 16:51
Claudia Madalina
Nu este medic/terapeut
Claudia Madalina
Buna! acum 2 luni am facut avort eram in 2 luni, am fost la medic a zis ca e totul ok si mi'a prescris niste anticonceptionale...am inceput sa le iau acum 7 zile la indrumarea medicului, adica din prima zi a ciclului..observ ca imi e rau de cand le iau adica imi e somn imi creste tensiunea si ma doare capul.Ceea ce vruiam sa stiu daca este vreo problema daca intrerup sa mai iau pastilele pt ca nu ma simt de loc bine..e prima data cand iau anticonceptionale si nu as dori sa-mi afecteze sanatatea! decii ce pot face?sa continui sa le iau pana termin folia sau nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •