doresc un raspuns rapid si serios

21-01-2008
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
buna. Am 16 ani si pana acum nu am avut niciun contact sexual.Ideea este ca acum vreao 2 spatamani era cat pe ce sa fac sex cu prietenul meu. A incercat sa ma penetreze dar pt ca ma durea s-a retras insa a ejaculat in afara, fara sa ma atinga cumva sperma. Si-a sters penisul pe un prosop pe care din greseala l-am folosit si eu... pana acum nu am avut niciodata menstruatia regulata, ba chiar o data mi-a intarziat 3 luni. Acum sunt tot 3 luni de cand nu mi-a mai venit si am inceput sa am o scurgere albicioasa, cam abundenta. Este posibila vreao sarcina??? mentionez ca nu am niciun fel de simptom in acest sens. Am niste dureri de ovare. cineva mi-a zis ca e posibil sa fi racit cumva.am programat un consult ginecologic pt poimaine... sunt un pik speriata. Prietenul meu spune ca nu am de ce sa ma tem...pt ca nu am cum sa fiu insarcinata din moment ce nu a ejaculat in mine... rog seriozitate. Va multumesc anticipat !!!
10 comentarii
0
21-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
intradevar, sanse ca sa ramai insarcinata numai ca te.ai sters cu acelas prosop...sunt foarte mici, practic nule !
E bine ca mergi la ginecolog, o sa tratezi inflamatia si o sa.ti dea un tratament pentru normalizarea ciclului..!
iubitiva mult ”
0
21-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Nici o sansa sa ramai insarcinata de pe prosop. Du-te la un ginecolog. Din 2 motive: 1. ai nevoie de tratament pentru normalizare menstruatiei. 2. daca scurgerea aceea albiciosa este prea abundenta, nu e normala. Du-te, impreuna cu prietenul sau singura, si la un cabinet de planing familial. Nu-ti incepe inca viata sexuala pentru ca...dupa cum vezi si tu, nu stii nimic despre sarcina, contraceptie, poate nici despre fiziologia normala a corpului tau.
0
22-01-2008, ora 00:00
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
asa e mary78. De asta mi-am facut o programare la ginecolog. Ideea este ca atunci ne-am cam lasat dusi de val. oricum o sa ma informez in continuare. va multumesc
0
23-01-2008, ora 00:00
vali_valiy
Nu este medic/terapeut
vali_valiy
Eu zic ca nu din cauza aceasta trebuie sa mergi la un medic ci pt k nu ai o menstruatie regulata.Asa mi se intampla si mie knd eram k tine si acum imi pare rau k nu m-am dus la un consult deoarece aceasta nepasare a adus consecinte mai grave.T pup si sa nu t temi de ginecolog si sa kuti unul cu kre sa poti vb orice.Bafta.
0
23-01-2008, ora 00:00
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
da.asa e.nu vreau sa neglijez ... acum nu vreau sa neglijez...ca inainte sa vina mama cu ideea nu aveam niciun stres. sper sa iasa totul bine. trebuia sa ma duc azi la ginecolog, dar din pacate si-a schimbat porgramul si o sa ma duc din nou maine. Va tin la curent.. Multumesc
0
24-01-2008, ora 00:00
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
astazi am fost la ginecolog...si pt ca sunt virgina, nu m-a controlat. A zis ca ar fi trebuit sa imi faca o ecografie, dar pt ca nu am avut vezica urinara plina, nu se poate... pe asta nu o inteleg... in fine.mi-a recomandat sa iau desorelle... incepand cu prima zi a urmatoarei menstruatii... mie tot nu imi vine...
0
25-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Nu stiu daca ai ajuns la cel mai indicat ginecolog. Nu sunt de acord cu ceea ce afacut...chiar daca nu e etic din partea mea, nu ma pot abtine sa nu comentez. Si virginele pot fi consultate (prin tuseu bimanual, rectal si abdominal, se pot palpa ovarele). Daca vezica este goala imaginile echo sunt mai neclare, dar asta nu inseamana ca nu se vede nimic. O fiavut un aparat vechi...sau nu prea se pricepe. Mai asteapta, poate apare o menstruatie asa, mai intarziata, ca alta data. Pa. Mai vb.
0
10-02-2008, ora 00:00
sasa sim
Nu este medic/terapeut
sasa sim
nu esti draga insarcinata nu are cumsa fi si acea scurgere este ;pur si simplu o secretie nu te speria!!
0
10-02-2008, ora 00:00
sasa sim
Nu este medic/terapeut
sasa sim
si aspropo la virgine se baga degetul in fund.nu stiu la ce doctor ai fost dar nu asa se procedeaza
0
12-02-2008, ora 00:00
dee_dee
Nu este medic/terapeut
dee_dee
pai...da posibil sa nu fi nimerit la doctorul care trebuia. ideea este urmatoarea. Voi apela un al medic...si atunci voi vedea ce si cum... va multumesc pt sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •