Dorinta sexuala dupa 40 ani

17-08-2010
anairda43
Nu este medic/terapeut
anairda43
Buna ziua. Ma aflu intr-o situatie dificila si as fi foarte bucuroasa daca m-ati putea ajuta cu un sfat. Am 43 de ani si de aproximativ 3 luni sunt impreuna cu un barbat de 45 ani. Recunosc cu rusine ca nu am multa experienta sexuala spre deosebire de el care a avut mai multe legaturi pana acuma. Nu stiu cat de des sunt interesati de sex doi oameni aflati in situatia noastra. Ati putea sa-mi spuneti? Nu stiu daca eu am pretentii prea mari sau partenerul meu este tot mai putin interesat de mine.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

02-03-2020, ora 09:50
Publicitate ROmedic
Administrator forum
TBIPay
Aveţi adesesa pacienți care amână tratamentul deoarece nu își permit costul serviciilor medicale?
Oferiți pacienților opțiunea de a avea grijă de sănătatea lor ACUM și de a gestiona plata MAI TÂRZIU prin TBIPay. Deveniți partener TBI și beneficiați de soluții inovatoare pentru cabinet/clinică. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să ai o viață sexuală fericită în cuplu, potrivit științei
  • O viața sexuală activă ne ajută să fim mai sănătoși și mai performanți la locul de muncă
  • Cât ar trebui să aștepte un cuplu stabil până să aibă relații intime?
  • Cât de frecvent fac sex cuplurile, în funcție de vârstă (conform studiilor)
  • Despre sex: adevăr sau ficțiune?
  • Recomandări contraceptive la femeia de 30-40 ani
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.