dupa dezvirginare e normal sa-mi intarzie ciclul?

08-09-2009
anca_90
Nu este medic/terapeut
anca_90
Mi-am inceput viata sexuala in urma cu o luna.am facut sex protejat cu prietenul meu si nu a ejaculat in mine.ciclul meu este neregulat si vine de obicei cam la 5 saptamani +/- cateva zile.Acum mi-a intarziat mai mult.As vrea sa stiu daca este din cauza ca mi-am inceput viata sexuala sau este vreo dereglare???Astept un raspuns.Va multumesc...
9 comentarii
0
08-09-2009, ora 21:12
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Te-ai protejat cu prezervativ? In mod normal inceperea vietii sexuale nu cauzeaza dereglari, ci din contra. Sanatate!
0
09-09-2009, ora 13:53
anca_90
Nu este medic/terapeut
anca_90
da.ne-am protejat!!!
0
09-09-2009, ora 13:58
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Anca, daca ati folosit prezervativ, stai linistita, e doar o intamplare. Dar daca vrei sa fii linistita 100% si sa nu stai cu stres, mergi la farmacie, ia-ti un test de sarcina barza (testul se face cu putina urina), e numai 8 ron, il faci frumos si stii care-i rezultatul. Daca va intarzia mai mult, poti merge sa vorbesti cu un ginecolog, ca daca mergi la endocrinolog tot la ginecolog te trimite mai intai. Sanatate si numai bine!
0
09-09-2009, ora 14:00
anca_90
Nu este medic/terapeut
anca_90
am facut 2 teste Barza( la diferenta de 4 zile).au iesit negative.cred ca pana la urma am sa merg la doctor.Multumesc pt raspunsuri.
0
09-09-2009, ora 14:06
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Atunci nu e vorba de sarcina, presupun ca esti tanara, deci nu e ceva iesit din comun sa ai ciclul menstrual mai dereglat, dar nu strica sa vorbesti cun ginecolog cu rabdare. E bine sa nu ai un stres in privinta asta si sa te bucuri de o viata sexuala sanatoasa, sa fii o femeie implinita.
0
25-11-2013, ora 18:31
MacTavish
Nu este medic/terapeut
MacTavish
acum cateva zile, cam o saptamana, am facut sex cu prietena mea, precizez ca ne-am protejat si nici nu am ejaculat in ea, iar la prezervativ am fost foarte atent sa nu fie rupt. ea are ciclu regulat la 28 de zile, dar asta este a 3-a/a 4-a zi cand ii intarzie, ar fi vreo sansa sa fie insarcinata ? in aceasi luna am dezvirginat-o, tot protejat, intarzierea ar putea fi din cauza dezvirginarii ?
0
29-11-2014, ora 11:34
DumiFlo
Nu este medic/terapeut
DumiFlo
Salut, in urma cu 3 saptamani am avut primul contact sexual cu prietena mea, ea find virgina, am facut neprotejat!! Dar nici nu prea mi se scula, nu am ejaculat in ea deloc, adica nu am ejaculat deloc deoarece la un moment dat mi.a murit :D, dupa 2 saptamani, prietena mea a facut un test de sarcina si a iesit negativ dar i-a intarziat ciclul menstrual 4 zile, e posibil sa fi ramas insarcinata?? Desii nici nu am facut cum trebuie, pentru ca nici nu prea se scula...
0
17-09-2016, ora 19:18
Igm
Nu este medic/terapeut
Igm
Mi-am inceput viata sexuala acum o luna si putin. Dupa cel de-al doilea contact sexual mi-a venit menstruatia la interval de cateva zile. Ultimul contact sexual l-am avut acum 3 saptamani si acum 2-3 zile ar fi trebuit sa imi vina menstruatia, dar nu mi-a venit inca si sunt cam stresata, cu toate ca am folosit prezervativ si ne-am protejat corect. Nu s-a rupt, nu nimic. Se intampla asta din cauza ca mi-am inceput viata sexuala?
0
05-07-2017, ora 18:10
babyyyyy
Nu este medic/terapeut
babyyyyy
Ti-a venit pana la urma ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •