dupa esofagita de reflux

14-10-2011
ana-alessia
Nu este medic/terapeut
ana-alessia
Am mai scris despre simptomele mele, dar revin cu unele noi.Deci dupa un consult la gastroenterolog mi s-a spus ca am esofagita si mi-a dat nexium.Am fost la orl pt senzatia de nod in gat si mi-a spus ca am ceva inflamat in gat (nu stiu ce anume)si mi-a dat klacid, ibuprofen, vit a, acc 600 si ceva antistres.Nodul in gat mi-a cam diparut, il simt f rar, dar acum a inceput sa-mi curga nasul(mi-e f infundat)dar cand ma suflu e un lichid alb(nu e galben ca la raceala) si ma mai ustura si inteapa gatul din cand in cand, nu ma doare capul, doar o senzatie de nisip in gat.E doar o raceala sau e de la problemele anterioare?
2 comentarii
0
14-10-2011, ora 09:37
ana-alessia
Nu este medic/terapeut
ana-alessia
am uitat sa mentionez ca ma mananca gatul, cerul gurii si nasul, mai ales cand inspir ma apuca stranutatul.Sunt si rosie in gat(amigdale nu mai am).
0
16-10-2011, ora 20:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
lipsa amigdalelor + refluxul gastric +_ secretiile din nas care dreneaza in posterior au dus la iritatia mucoasei faringelui
1. NU trebuei sa mai luati antibiotice si antiinflamatoare pe gura ( afecteaza si mai mult stomacul).. luati numai injectabil sau supozitoare
2 tratati corect mucoasa nazala si faringiana
3 regim strict alimentar pentru problema gastrica
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Medic ORL online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.