După test

13-07-2017
Anonim1238
Nu este medic/terapeut
Anonim1238
Bună! Am 18 ani și am avut primul contact sexual în ziua 23. A fost protejat și el nu a ejaculat. Menstruatia mi-a venit în ziua 28, regulat. Simptomele erau aceleași ca și pana acum. Acum sunt în ziua a5a dupa terminarea ciclului și ma simt balonata și am o burta mai umflata la abdomen decât de obicei. Sânii îmi sunt mai tari. Am diaree și gaze și chioraieli de mate. Azi dimineață mi-am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ. Oare de ce îmi e burta mai mare? Poate fi o dereglare hormonala? Sau ce altceva? Băiatul mi-a spus ca nu am de ce sa ma tem de vreo eventuala sarcina nedorita. Sunt obișnuite simptomele acestea după dezvirginare?
3 comentarii
0
13-07-2017, ora 11:55
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Ati avut si menstra si aveti si test negativ de sarcina deci probabilitatea asta ati exclus-o, restul simptomelor au alta cauza, digestive cel mai probabil!
0
13-07-2017, ora 16:05
Anonim1238
Nu este medic/terapeut
Anonim1238
Și sânii umflati de ce sunt asa? Sunt cu 4 zile înainte de ovulație. Poate fi de la asta? Sau o dereglare hormonala?
0
19-07-2017, ora 20:40
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Sanii sunt influentati hormonal de fazele ovulatiei nu e o dereglare obligatoriu!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dezvirginarea - ce trebuie să știi, sfaturi și explicații
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •