Duphaston - nu am menstruatie de 7 luni si este foarte greu
Buna ziua ! anul trecut am fost diagnosticata cu amenoree secundara. in luna decembrie am luat duphastone 5 zile, la 5-6 zile s a pornit menstruatia si de atunci nimica. in urma cu 3 luni am fost la medic din nou mi a prescris agunaston am terminat tratamentul de o luna si menstruatia tot nu a venit. am cerut mamei din Romania 2 cutii de Duphastone, iau cum mi a prescris medicul din Romania in luna decembrie 2 pe zi timp de 5 zile? sau sa maresc doza ? mentionez ca nu am menstruatie de 7 luni si este foarte greu. alte probleme nu am, deregralile a zis medicul neamt ca le am din cauza cezarienei. va rog ajutati ma ! vreau sa mi se regleze din nou pentru ca ne mai gandim la un bebe :D Multumesc frumos !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3dupa montarea sterileltului am avut doar 2 menstre, dupa care nimic
- 2vreau sa-mi vina ciclul din nou...
- 3lipsa menstruatie
- 5Menstruatie neregulata -amenoree - SOP
- 6duphaston pt amenoree secundara
- 3lipsa menstruatiei dupa alaptare
- 14Afectiune endocrina... hirsutism, amenoree, depresie severa
- 2Amenoree secundara.
- 3am amenoree primara
- 2amenoree de aproape un an
- 4Amenoree de 10 luni
- 2Lipsa menstruatiei
- 0menstruatie
- 0Lipsa Menstruatiei
- 0Imi apar cosuri pe spate, piept si fata
- 1Mi-a întârziat ciclu 2 luni, am facut test si este negativ..!!
- 9Posibil infertilitate?
- 4Va rog, doresc un raspuns!
- 1Lipsa menstruatie de 7 luni, îmi doresc un bebe! Sunt disperata!
Mai multe informații despre: Amenoreea
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: