durere

12-02-2007
paty
Nu este medic/terapeut
paty
daca puteti sa ma lamuriti si pe mine...am dureri in timpul actului sexual.stiti ce insemna asta?adio eliberare de energii negative.e rau de tot!imi poate raspunde cineva?va rog mult de tot si va multumesc!!!!
1 comentarii
0
13-02-2007, ora 00:00
oana maria popescu
Identitate neconfirmată
oana maria popescu
Durerea in timpul actului sexual se poate datora vaginismului sau dispareuniei, care pot avea atat cauza medicala cat si psihologica. Pentru a decela cauzele medicale este nevoie de un consult ginecologic, analize de laborator, examen clinic general. Daca exista cauze medicale: infectii, afectiuni inflamatorii locale, cauze generale, etc, tratamentul este medical-medicamentos. Daca nu exista nici o problema de ordin fizic atunci cauza este psihologica si tratamentul este psihoterapeutic. Exista si varianta in care durerile sunt tranzitorii, dar este de preferat sa va prezentati in primul rand la un consult ginecologic. dr. Oana Maria Popescu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici