durere abdominala difuza ajutor

03-02-2010
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
de vreo 2 zile am dureri abdominale difuze, nelegate de masa, usor constipata, greata pentru grasimi.
precizez ca am mai avut astfel de crize mai demult, si la ecografie si analize complete nu mi-a iesit absolut nimic nimic, nici cea mai mica modificare desi durerile erau atat de mari incat nu puteam sa ma incalt sau sa ridic piciorul, sa ma asez jos.- ca niste crampe puternice le-as descrie. acum mi-e frica sa nu fie ca atunci pt ca atunci era foarte rau si a tinut 3 saptamani timp in care m-am indopat cu no-spa fara niciun fel de efect benefic.
7 comentarii
0
03-02-2010, ora 16:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In ce oras locuiesti ? Ar trebuie sa mergi la un medic homeopat cu experienta care te poate ajuta repede.
0
03-02-2010, ora 17:06
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
in bucuresti locuiesc. credeti ca gasesc pe cineva acum seara rapid? nu costa mult? familia imi zice sa merg la camera de garda la un spital- dar nu cred ca are rost? vreo pastila sau un ceai exista sa il iau acum?
0
03-02-2010, ora 17:59
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
sincer nu cred ca ma poate ajuta nimeni :((. am inceput sa ma gandesc ca am boli grave cum e porfiria sau cum se numeste care s-ar manifesta cu dureri abdominale- dar nu am celelalte simpotme descrise pe internet... am dat cautare google dupa pastile homeopate dar nu stiu prea bine ce s-ar potrivi- ceva belladonna sau nu am retinut eu bine? pe siteul respectiv pe care l-am gasit scria belladona 5 ch
0
03-02-2010, ora 19:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ce crezi tu personal poate fi total gresit sau este nascut din disperare, mai ales ca dupa experientele negative cu medicina lumea isi pierde controlul in tot. De tratat homeoapatic un om nu se poate trata singur decal la puteine afectiuni, in rest si pt. multi medici hoemopati nu este usor de a gasi remediul potrivit pt. anumite afectiuni asa ca nu iti recomand sa incerci remediile singura.
Mergi la Dr. Silvia Nedelcu sau Dr. Ileana Randasu in Bucuresti. Prima chiar da cursuri de homeopatie la medici si face homeopatie adevarata. Toata treaba te-ar costa 90 + 6 lei pt. un remediu cel putin ales in mod profesional. Si o analiza de biorezinanta la un cabinet bun poate releva cauza boli, insa in homeopatie aceasta nu este neaparat necesara. Daca te apuca totusi criza si nu ai pe nimeni scrie-mi un mesaj privat dand un click pe id-ul meu.
0
03-02-2010, ora 21:34
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ecografie ai facut? Daca nu e de la rinichi, ovare sau apendice, oricum trebuie sa existe o investigatie, implicit un diagnostic pentru dureri asa evidente. Nu se poate ca la urgenta sa nu-ti spuna ce ai. Nu te neglija, poate fi ceva minor, dar poate fi si ceva mai serios. Sanatate!
0
04-02-2010, ora 10:55
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
avet dreptate dl scarface, ma cam apucase disperarea si imi pierdusem speranta mai ales ca stau mereu in frica sa nu ma apuce crize ca pe vremuri. acum ma simt bine, o sa merg sa caut aceste doamne doctor sa vad ce mi pot spune

asa ca medicina clasica: am facut analize la ovare, rinichi, ficat, splina- ecografii, toate analizele de sange posibile de la colesterol la enzime hepatice sau cum se numesc si erau perfect in limite normale- si acum daca ma duc la camera de garda in afara de ecografie si luat sange ce ar putea sa mi faca? si alte iradieri ca baut bariu si ct sau ce mai exista nu vreau- mi-e frica de efectele secundare.

multumesc mult pentru raspunsuri, voi incerca si aceasta abordare diferita de clasic, presupun ca ma poate ajuta in sensul ca macar nu as mai trai asa in frica
0
04-02-2010, ora 10:59
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
si va multumesc pentru numele de dr homeopati, pentru ca am mai fost la cineva care nu mi dadea impresia ca stie prea bine ce face- nu mai stiu precis numele- o dna dr Rusu, undeva in bucuresti si am fost un pic dezamagita (pe cabinetul dansei scria homeopatie)- asa ducandu-ma la un dr compentent, va fi cu siguranta mai binee
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Durere de burtă
  •