Durere abdominala in partea dreapta langa buric

25-09-2021
Botezatuionela
Nu este medic/terapeut
Botezatuionela
Bunaziua ma numesc ionela si am o durere in partea dreapta langa buric de 1 an am fost la medic am avut un tratament si am crezut ca sa rezolvat iar acum de 2 zile sa intamplat un lucru ciudat am inceput sa vomit din senin iar pe urma miau amortit mainile si picioarele, buzele, limba, stare generala de tau tremurat, respirat greu, si pe urma au inceput sa se "strambe" mainile si picioarele incontrolabil. Am mers la urgenta unde miau facut analize de sange, de urina, si un CT abdominal,...am stat la spital 6 ore iar in tot acest timp aveam miscari necontrolate la maini si picioare iar cand sau oprit aceste miscari a reaparut durerea langa buric in partea dreapta,...la analizele de urina totul e negativ dar miau spus ca am infectie urinara si am primit un tratament cu antibiotic "tavanic" si protectie pt stomac dupa antibiotic,.as vrea sa stiu daca de la o infectie urinara poti sa ai asa simptome analizele la urina iesind negative sau ce ar putea fi altceva ma simpt rau incontinuare
6 comentarii
0
25-09-2021, ora 08:33
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Putin probabil sa ai acele tremuraturi de la o infectie urinara, doar in caz de febra si frisoane sa simuleze asa ceva.
Ar trebui sa va vada un medic neurolog.
0
25-09-2021, ora 10:10
Botezatuionela
Nu este medic/terapeut
Botezatuionela
La analize au iesit mari leucocitele 16.15
Neutrofile 14.46
Neutrofile % 89.6
Limfocite % 6.5
Momocite % 2.5
TGO 14
VK-MB 31
PT (sec) 19.4
Granulocite imature % 0.1

Adica e posibil ca de la o alta infectie sa fie simptomele pt ca cele de urina analizele sunt negative iar durerea in partea dreapta durerea persista incontinuu...febra nu am avut si nici frisoane
Va multumesc !
0
25-09-2021, ora 23:11
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Leucocitoza indica o infectie / inflamatie in organism.
0
26-09-2021, ora 07:43
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Foarte probabil să existe vreo infecție, undeva în corp... Însă celelalte simptome descrise se pot încadra la crizele de tetanie, generate fie de o scădere bruscă a calciului în sânge fie de o lipsă mare de vitamina D3. Analize mai amănunțite...
0
26-09-2021, ora 09:14
Botezatuionela
Nu este medic/terapeut
Botezatuionela
Am uitat sa mentionez ca am si hernie de disc lombara ...iar acum la 2 zile de la simptomele de rau imca ma doare rau in partea dreapta langa buric mi sa spus de la spital ca nu am apendicita si nici hernie, ficatul si fierea in limite normale , splina si pancreasul la fel, rinichii la fel.am si prediabet de tip 2 cu tratament cu meguan 500 o pastila pe zi.iar pe langa durerea in partea dreapta ma dor foarte tare picioarele de la genunchi in sus.
0
01-11-2021, ora 13:43
Botezatuionela
Nu este medic/terapeut
Botezatuionela
Am fost diacnosticata cu chisturi ovariene in urma unor simptome de amorteli si strambarea mainilor si a picioarelor ...la spitalul dun bistrita miau facut un CT unde miau spus ca am 2 chisturi de 25 mm stang si 29 mm drept si o crestere a leucicitelor de 16.6 % am avut tratament cu tavanic 5 zile.am mers dupa la ginecolog unde la consultatie mia pus diacnosticul de PID si am facut ampicilina injectabil 5 zile si ketonal injectabil de la care am facut reactii adverse severe dupa inca o saptamana am mers la alt ginecolog iar la diacnostic mia scris ovar micropolochistic si mia dat tratament cu mercilon timp de 6 luni.as vrea sa stiu daca e normal sa am dureri mari de ovare daca ar trebui sa ma ingrijorez si sa merg iar la medic.si as mai vrea sa stiu ce inseamna acel diacnostic de pid si daca e tratat corect sau mai necesit alte analize si daca da care deoarece la analize de urina totul a fost negativ
Va multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici