durere acuta in tot abdomenul

12-11-2008
modiga
Nu este medic/terapeut
modiga
de doua saptamani sunt balonata si am dureri acute in partea stanga a abdomenului. am fost la urgente si mi s-a acut o perfuzie cu "buscopan" mi s-au facut analize de sange si urina si ecografie in ginecologie. rezultatul a fos ca am un chit ovarian stang si inestinul umflat.la cererea medicului de garda a doua zi am fost sa fac o ecografie abdominala sio vizita in chirurgie. ecografia abdominala a rezultat ok, toate organele interne fiind"in normal" iar chirurgul nu stia ce cautam la el, oricum privind ecografia a ajuns la concluzia ca e posibil sa fie o colica renala. mi-a dat un antibiotic si m-a trimis acasa.
durerea e din ce in ce mai acuta si acum am si diaree si ma doare spatele in dreptul plamanilor... va rog frumos dati-mi un sfat. am uitat nivelul de leucocite in sange e mare si am meteorism.
3 comentarii
0
13-11-2008, ora 07:48
alexionuzty
Nu este medic/terapeut
alexionuzty
daca nivelul leucocitelor e ridicat.este posibil sa ai o infectie urinara.si urmare ti-au dat antibiotic o sa te faci bine stai linistita.multa santate!
0
13-11-2008, ora 15:05
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
ia antibioticul şi stai liniştită.
0
14-11-2008, ora 15:15
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Nu stiu in ce masura s-a rezolvat problema ta, dar daca s-a pus diagnosticul de colica renala, ar fi bine sa te vada si un medic urolog; leucocitoza nu este caracteristica infectiilor urinare joase, ea apare in pielonefrita; ar fi bine sa te vada si un medic gastroenterolog; numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • De ce stomacul meu ramane plin atat de mult timp?
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Chist ovarian depistat întâmplător - ignorare, monitorizare sau tratament?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.