Durere care apare la trezire dar spontan

08-08-2020
IoAna9999
Nu este medic/terapeut
IoAna9999
Buna seara! Am 21 de ani si ma confrunt cu dureri care apar peste noapte sau deodată de membrul superior drept si de umeri. Acum cateva zile m a luat durerea de m.s. drept fără vreun fel de efort, durerea resimțita era suportabilă dar simteam si cum ma arde in interior si uneori tremuram sau imi amortea, era rar, si cred ca imi amortea. Ieri m am trezit cu dureri de umeri, spun eu, cert e că era la spate aproape de coloana in ambele părți si cand incercam sa ridic brațul simteam disconfort. De ceva timp simt durere in calcaie, adesea în cel drept, si de picioare. Ma invinetesc repede si am leșinat o singură dată, doar ca, eram in baie si era cald si nu mâncasem. Zonele unde am resimțit durerea nu erau umflate sau prezentau vanatai. Mi s a recomandat pt coloana fizioterapie. De asemenea, de câteva ori m am trezit cu dureri ale m.sternocleitomasroidian. simteam disconfort cand mișcam si cand ridic capul foarte tare in sus ma doare ceafa.
Vreau sa mai specific ca dureri la membru superior erau localizate la nivelul brațului, antebratului si nu palma, ci dosul ei, si uneori degetele. Radiografie la toata coloana am facut, doar la cea lombara am probleme. Analizele de sânge le am făcut in dec 2019 si au iesit bune (aslo, cel, hemoleucogramaga completa) Din pricina unor motive personale nu pot apela la un medic, dar o voi face, dar am nevoie de un sfat. De ce trebuie să fac, ma îngrijorează faptul că poate fi vorba de un cancer osos si sa nu fie prea târziu in octombrie cand pot ajunge. Mai simt si greață si ma simt baloneta seara.Va multumesc mult!
1 comentarii
0
09-08-2020, ora 10:07
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Va sugerez o examinare clinica la neurolog.
Cancerul osos este chiar utlima varianta la care se poate gandi cineva, dupa alte miliarde de ipoteze.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere acută după căderea pe umăr - leziuni posibile
  •