Durere ciudata in gat

07-01-2019
Danutt
Nu este medic/terapeut
Danutt
Salut. Am fost diagnosticat acum 2 luni cu boala de reflux gastroesofagian. Am urmat tratament o luna de zile cu controloc dar de 2 saptamani simt o durere foarte mare de gat, dar nu cand inghit. E o durere constanta. Ideea e ca sunt momente cand nu ma doare asa rau, si momente cand nu mai pot. Nu sunt asa sigur ca asta e de la reflux, si nu stiu daca ar trebuii sa imi fac griji sau nu. Am fost si la ORL si a trebuit sa imi faca o interventie cu camera in nas, sa imi vada laringele. Insa nu am putut sta de durere fiindca eu am si niste secretii in nas. Pana la urma a mers cu camera si a vazut ca am foarte multe secretii(muci) si am luat un tratament cu sinupret, isla...
Am fost si la psiholog urmez si pentru anxietate si sunt pe un tratament homeopat. Ce e de facut? Astept raspuns multumesc!
2 comentarii
0
07-01-2019, ora 19:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa te intorci la ORL..
sa faci radiografie SAF sa vezi de unde vin secretiile ( daca este sau nu sinusita)
sa citesti pe forum ce sa mai scris..despre regimul alimentar corect pentru a evita refluxul in somn
0
07-01-2019, ora 20:06
Danutt
Nu este medic/terapeut
Danutt
Multumesc mult! Eu iau deja sinupret acut de 8 zile fac aerosol cu sare de la slanic Prahova. Pot sa tin acest reflux doar din alimentatie? Si credeti ca durerea de gat are legatura cu refluxul? Sau ar putea fi altceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •