Durere continua in timpul actului sexual

04-01-2018
Ritas
Nu este medic/terapeut
Ritas
Buna sunt fata, 21 ani. Duc o viata sexuala de 3 ani, si mereu am dureri in timpul penetrarii chiar si cu parteneri diferiti, orgasm nu am simtit niciodata, doar de la masturbare. E ok sa fie asa, sa am astfel de dureri insuportabile?
7 comentarii
0
05-01-2018, ora 09:15
zaress
Nu este medic/terapeut
zaress
In cei 3 ani ai fost macar o data la ginecolog?
0
05-01-2018, ora 15:13
Ritas
Nu este medic/terapeut
Ritas
Da am fost
0
05-01-2018, ora 17:12
zaress
Nu este medic/terapeut
zaress
Si ce a avut de zis legat de aceste dureri?
0
05-01-2018, ora 18:01
Ritas
Nu este medic/terapeut
Ritas
Ca asa este, si sa nu ma mir, pina la orgasm mai e, cica sunt mica. Mie nu mi se pare normal asta.
0
05-01-2018, ora 19:03
zaress
Nu este medic/terapeut
zaress
Mergi la alt medic ginecolog. Sau daca vrei sa ne dam noi cu parerea, spune mai exact cand te doare. Cand te penetreaza, in timpul actului, pe toata durata, te umezesti, cat de elastica esti, cat de des faci sex..etc...
0
06-01-2018, ora 14:31
Ritas
Nu este medic/terapeut
Ritas
Primul meu partener avea probabil marimea prea mare, si aveam dureri mereu de cite ori faceam sex, din cauza asta ma umezeam greu, cu al doilea partener nu ma durut niciodata pentru ca marimea era mai mica, dar nici orgasm niciodata nam simtit pursisimplu nu simteam nimic doar ca ma umezeam mai repede si mai usor, acuma nu duc o viata sexuala activa.
0
06-01-2018, ora 20:05
zaress
Nu este medic/terapeut
zaress
Pai si in final dureri ai avut doar cu primul partener? Eu zic sa consulti un nou medic ginecolog daca inca mai ai dureri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •