Durere de burta și stare generala proasta | Forumul Medical ROmedic

Durere de burta și stare generala proasta

09-09-2020
Marian96
Nu este medic/terapeut
Marian96
Bună ziua. Ma numesc Andrei și am 24 de ani. De ceva timp mai exact 5 luni experimentez odată la 2-3 luni niște dureri de burta urate, ma doare toată burta și durerea se lasă spre buric. Iar după o zii sau doua spre partea dreapta în dreptul buricului, și de vreun an de zile ma doare în partea stânga sub coaste. Durerile dispar și reapar. Nu am fost momentan la nici o clinica pentru a efectua analizele de rigoare. Ca și dieta alimentara ciorbe, carne prăjită și dinastea de genul. Când am acele dureri îmi vine și sa vomit uneori. Dar vomit puțin. Scaunul meu normal este odată la 2 zile chiar 3. Nu am pățit fenomene de constipație sau de genul decât vara când lucram și stăteam în soare exagerat. Scaunul este normal cred din ce știu eu. Nici prea tare nici prea moale. Ce analize trebuie sa efectuez, pot avea ceva legat de colon cu durerile acelea. Menționez ca am 1, 70 înălțimea și undeva la 96-100 de kg. De slăbit nu am slăbit. Asa sunt de când ma știu de mic copil. Ce poate fi. Poate fi ceva grav la colon sau eu știu. Câteodată când ma durea burta rău durerea era la buric și se lasa pe testicule.ma durea și sub burta. Și aveam și umpic de gaze... Menționez ca uneori simt o jena la rinichiul stâng.
2 comentarii
0
09-09-2020, ora 22:26
Marian96
Nu este medic/terapeut
Marian96
A da și uneori după ce mănânc îmi vine sa vomit.
0
09-09-2020, ora 22:39
Marian96
Nu este medic/terapeut
Marian96
Plus ca într-o perioada aveam senzația de mâncărime la stomac dacă îmi era foame și nu mâncam.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: