durere de cap in timpul sexului

23-12-2007
razvanito
Nu este medic/terapeut
razvanito
Partenere mea, in timpul actului sexual, cand utilizam o pozitie cu penetrare adanca, percepe o durere puternica de cap, care ne obliga sa intrerupem ce am inceput. Zice ca e ca si cum ar strange-o cineva de cap cu ambele maini. Ce se intampla si care sunt remediile? Va multumesc
5 comentarii
0
23-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Remedii nu sant decat sa evitati acea pozitie!
vaginul este inzestrat cu multi receptori al sistemului nervos autonom(simpatic si parasimpatic) care reactioneaza diferit la diferite persoane, excitatia puternica provocand posibil o crestere temporara a tensiunii:
0
23-12-2007, ora 00:00
razvanito
Nu este medic/terapeut
razvanito
Pt inceput, preferam sa abordam niste miscari mai lente in timpul acestor pozitii, caci ne-am cam agitat ft tare cand le incercam. Dc nu merge, renuntam la ele. Dar la ce riscuri se supune?
0
23-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Nu, riscuri majore nu sant.
0
29-05-2012, ora 20:46
mishka123
Nu este medic/terapeut
mishka123
Buna, Am o problema.In timpul sexsului, mea pare si miea o durere dupa cap, in partea stinga mea pare brusc parca mo lovit cineva dupa cap, mea pare cu putin timp inainte de orgasm, amu nici nu fac sex, ca mie frica, sa nu apara earasi durerea, da probleme cu tensiunea am.Puteti sani spuneti ce inseamna asta.Poate imi scrieti, si medicamente, ca la spital mi rusine sa ma duc.Astept raspunsu Multumesc.
0
30-05-2012, ora 17:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru ca un medic sa indice un tratament e nevoie sa cunoasca pacientul
conteaza varsta, si mai cu seama KG..., bolile cronice, tratamentele luate..s.a ( nu mai este un sfat)
deja este o consultatie..si se face contracost
http://www.romedic.ro/cmi-orl-dr-flueraru/articol/5182
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •