Durere de ovar
Buna. De 2 zile ma tot doare un ovar- durerea este medie. Am fost la farmacie si doamna de acolo mi-a dat niste antinflamatorii dar durerea nu m-a lasat. Imi simt ovarul marit si ma doare cand stau, merg, dorm sau in orice alt moment. La doctor nu pot sa merg. Ce antibioice ar trebui sa iau si ce altceva ar trebui sa fac? Multumesc mult
1 comentarii
Buna ziua! Mergeti la un medic obstetrica ginecologie! Tb sa faceti ecografie si eventual niste analize! Nu ati spus unde mai exact este durerea! O zi buna
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3am simtit o usoara durere in zona ovarelor...
- 6Am deseori dureri ale ovarului drept
- 12dureri din cauza steriletului? va rog un raspuns!
- 9Durere in zona dintre ovare, mai jos
- 3dureri dupa actul sexual; dureri f puternice de spate si ovare ca la menstruatie
- 9infecie cu stafilococ alb si mycoplasma
- 9Durere mare ovar stang, (endometru 10mm, nodul fibromatos 14mm) Nu am primit tratament
- 2dureri de ovare insuportabile
- 8Secretie gelatinoasa si dureri de ovare
- 2am scurgeri mici maronii, dureri de spate si de ovare
- 2Metode de contraceptie
- 3dupa sex... vreo 3 zile am avut niste scurgeri maronii slabe si dureri de ovare.
- 1intarzierea menstruatie si dureri de ovare
- 2Ovare inflamate
- 3Dureri ovare pe sarcina!
- 2Nu ma mai excit / atrofie / durere de ovar
- 0Indomentacin supozitoare
- 0Înțepături la ovarul stâng
- 0Dureri de ovare
- 0Mens întârziată și durere ovar stang
Mai multe informații despre: durerea de ovare
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: