Durere de sani!

07-12-2007
parsiva
Nu este medic/terapeut
parsiva
Este normal sa te doara sanii cu vreo 2 saptamani inainte de menstruatie?E o durere insuportabila, tot timpul am dureri dastea!
4 comentarii
0
08-12-2007, ora 00:00
lili z
Nu este medic/terapeut
lili z
0
08-12-2007, ora 00:00
lili z
Nu este medic/terapeut
lili z
am dureri de san de circa 5-6 ani la palpare niste noduli durerosi si nedurerosi am facut pe fiecare an o mamografie si o ecografie si nu iese nimic, dar dureri am si inainte de ciclu al simt si foarte greu . ce sa fac durerile sunt totdeauna nu numai anainte de ciclu va rog dati-mi un raspuns
0
11-01-2008, ora 00:00
marinaalina
Identitate neconfirmată
marinaalina
Durerile de sini in apropierea menstruatiei sint normale.De fapt si palparea sinului se face dupa ciclu, dar poti sa tratezi problema si nu numai local, pentru ca e deranjanta si poate totusi deveni cronica si sa duca la formarea unor chisturi ce unele din ele pot degenera.Problema e de cauza endocrina secundara functiei ovariene deficitare in special pe parte progesteronica, sau in cazul excesului estrogenic nativ sau din anticonceptionale.Daca vrei detalii scrie-mi -*



(*modificat de administrator)
0
05-06-2008, ora 00:00
lili z
Nu este medic/terapeut
lili z
va multumesc ptr.raspuns.am fost sfatuita de medicu de la eco. sa fac o radiografie la coloana ca poate am probleme cu oasele si de aia ma doare asa de rau sinul sting mai ales, si sau descoperit ciocuri care imi afecteaza muschi sinului si de asta ma dor...dar nu mi-a dat nimic adica tratament .decit un unguent dicofenac ce sa fac acum /?unde sa mai merg?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Contraceptivele hormonale pot diminua simptomele premenstruale?
  • Legătura dintre alcool și sindromul premenstrual
  • De ce mă dor sânii?
  • Înțelegerea afecțiunilor legate de sâni - cele mai frecvente situații și semnele de alarmă
  • Tratamentul sindromului premenstrual
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Simptomele premenstruale, o problemă de sănătate publică la nivel global
  •